Prof. Karslı: Mevcut siyaset tablosundan Türkiye için bir çözüm çıkmaz

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı resmi twitter hesabında gündemi değerlendirdi.
Karslı’nın açıklamaları şu şekilde:

Cumhurbaşkanı’nın bütün hesabı süresi içinde hükumet kurulamaması halinde bir erken seçim kararı aldırmaktır. Bakalım muhalefet bu sıkıntıyı çözecek mi?

Cumhurbaşkanı’nın sınırlarımızda yeni bir Kürt devleti oluşumuna razı olmayız şeklindeki feryadı samimi değildir. Bu oluşum AKP iktidarıyla hızlandı. Sanki bu iş seçimden hemen önce çıktı ve seçimden sonra gelişti gibi senaryolarla Türkiye çamura çekilmek isteniliyor.Bu bir oyundur, dikkat!

Ayrıca bu bölgede olan oyunlar BOP projesinin bir devamıdır,bizim Cumhurbaşkanı bu projenin eş başkanı değil midir?TSK yıllardır bu tehlikeleri söyledi. PYD o bölgedeki Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir, kirli geçmişi olan, İŞİD gibi bir terör örgütüdür.

O bölgedeki Türkmenler ne oldu? Küresel güçler, Irakta, Suriyede, Mısırdaki halkın birlikte yaşama arzusunu yok etti. Şimdi de aynı oyunu Türkiyede yapmak istiyor.

Bu milletin bayrak ve istiklal marşını bile tartışır hale getirenler, karşılıklı Kürt ve Türk milliyetçiliğini tahrik edenlerin maksadı belli. Bizim birlikte yaşamak arzumuz ve memleketin birliği ve bütünlüğü herşeyin üzerinde olmalı ve bunun dışındaki maceralardan kaçmamız gerekir.

Hiç bir müfsid ben müfsidim demez, daima sureti haktan görünür, biz sonuçlara bakmalıyız ve ona göre karar vermeliyiz. Türkiyenin dış politikası artık iç politika malzemesi olmamalıdır. Sadece belli şahısların arzusuna göre değil, reel esaslara göre yapılmalı!

MHP güya efelenerek ve millete değişik tavırlar göstererek yine AKPnin adayını meclis başkanı yapmak ve AKP’yi kurtarmak istiyor gibi! İnsan kendi niyet ve maksadına göre hareket eder,başkasının niyetine göre değil. Bir aday sizin ölçülerinizce desteklenebilir ise tamamdır.

Başkası desteklerse ben desteklemem yanlış mantıktır. Ben su çıkarmak için kuyu kazıyorum, biri de başka maksatla bana yardım etse reddetmem. Bu tür düşünceler dolaylı olarak kafanızın arkasında başka bir düşünce var ve siz ona hizmet ediyorsunuz demektir. Böyle siyaset olmaz.

Daha önce de söylemiştim, bu mevcut siyaset tablosundan Türkiye için bir çözüm çıkmaz, devamlı sıkıntı ve zarar çıkar. Bekleyelim görelim..