Prof. Karslı: ‘Millet Anayasa’dan Türk kelimesini kaldırtmaz’

30 Mayıs 2018

Bursa’da Merkez Parti İl Başkanlığı’nın, milletvekili aday tanıtımı ve Genel Başkan Abdurrahim Karslı için düzenlediği şölen büyük ilgi gördü

Şölende söz alan partililer, ülkenin bölünmesine izin vermeyeceklerini, Cumhuriyet’i yıpratanlara asla müsaade etmeyeceklerini ifade etti. Aday tanıtımının ardından söz alan Genel Başkan Karslı, sık sık “Türkiye’nin yeni Başbakanı hoş geldin” tezahüratları ile alkışlandı.

Karslı, konuşmasında özetle şunları söyledi: “Ringe çıktık ama şartlar eşit değil. Medyanın yüzde 80’i iktidarın, örtülü ödenek iktidarın, torba yasalarla hukuk da iktidarın. Bu güce karşı medya önüne çıkarılmayan, maddi imkânlarını kendisinin karşıladığı bir Merkez Parti var. Ancak gücümüzü, halkımızın desteği ile sandıkta göstereceğiz.” Karslı, “Türk milleti Anayasadan Türk kelimesinin kaldırılmasını kabul etmez. Türklük kafatasçılığı değildir, Türkiye’de yaşayan ahlaklı, manevi ve ülke değerleri ile dolu bir insan topluluğunun adıdır. Siz Cumhuriyet reklam arası derseniz bu millet size sandıkta hesap sorar” dedi.

Bursa’daki şölene, Genel Sekreter Yaşar Yazıcıoğlu, Ankara, Eskişehir, Manisa ve İstanbul’dan il başkanları ile milletvekili adayları da katılarak destek verdi.