Prof. Karslı: ‘Siyasi yapının alternatifiyiz, değişimi sağlayacak biziz!’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, Erzurum ziyaretinin son gününde Erzurum’un ilk özel kanalı Kanal 25’te canlı yayın konuğu oldu.
Programda Erzurum’da nasıl karşılandıklarını anlatan Karslı, izlenimlerini sunup Türkiye genelinde fikirlerine katılanların varlığının kendisine ve çalışma arkadaşlarına büyük bir sevinç yaşattığını belirtti.

Karslı’nın söylemlerinden satır başları şöyle:

İktidar Merkez parti ile ciddi biçimde uğraşıyor. Bizim insanların aradığı çıkış noktası olduğumuzun farkındalar ve gerek basını kapatarak, gerekse karalama kampanyaları ile önümüzü tıkamaya çalışıyorlar.
Ama er ya da geç Merkez Parti çatısı altında toplanacak halk, bu gidişatı düzeltmemiz engellenemeyecek.
Eğer sizden başka birileri de özgürce sizin fikirlerinize katılıyor ve benzer düşünüyorsa, o fikir kabul görmüş demektir. Bunu Türkiye’nin dört bir yanında görüyoruz ve mutlu oluyoruz. Umutluyuz.
7 Haziran seçimlerinde oy potansiyelimizi gösterecek ve biz de buradayız diyeceğiz.
Kimse ile anlaşma yapmadık. Dış güçlere evet demedik. Büyük Ortadoğu Projesi gibi projelere taşeron olmayı kabul etmedik, boyun eğmedik. Bu sebepten iktidara değil mevcut siyasi yapıya alternatifiz. Temiz ve dürüst bir siyaset yapıyoruz.
Erzurum vasıtasıyla tüm Türkiye’ye hepimizin refahı için, bölünmemek için, iş, aş, sanayi, tarım, bilişim için bize destek olmalarını temenni ediyorum.