Prof. Karslı: ‘Teröre verilen tavizlerin zararını zamanla anlayacağız’

24 Mayıs 2018

Sıkıntılar memleketimizde yeni başlıyor. Sayısını bilmediğimiz yabancıları memlekete alırken ve sınır güvenliğini kaybederken düşünmeliydik. AKP’nin teröre verdiği tavizlerle memlekete verdiği zararı zaman geçtikçe daha çok anlayacağız.
Adıyaman’da şehit edilen askerimize ve Suruç’ta vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet ve yakınlarına sabrı cemil niyaz ederim. Mersin, Diyarbakır’da yapılan bombalamada yine IŞİD kaynaklıydı kaç gündür ne oldu. Türkiye’deki yuvaları ne kadar biliniyor ve ne yapıldı?

Ey millet hep söyledim yine söylüyorum, bu hükumet ve koltuk değneği partiler var oldukça, terör ve her türlü dertlerin artar. Sınırlar tahkim edilmeli, yabancılar geldiği yere bir plan dairesinde gönderilmeli, yüzümüzü hürriyet ve demokrasiye dönmeli ve çalışmalıyız.

Hikayelerle, hülyalarla, yeni osmanlıcılık ve siyasal islam hayalleriyle bu milleti daha fazla ortadoğu batağında batırılmamalıdır.

Yıllardır beklenilen çözüm süreci acaba şimdi anlaşıldı mı? İçerde güçlü bir PKK ve her türlü terör, dışarda sınırları çökmüş bir devlet…