Yazıcıoğlu: AKP Teröre Destek Vermiştir

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu terör olaylarının hepsinin ABD projesi olduğunu, AKP’nin de bu projeye destek verdiğini söyledi….

Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu terör olaylarının hepsinin ABD projesi olduğunu, AKP’nin de bu projeye destek verdiğini söyledi.
Salı toplantılarında “Dünya’da ve Türkiye’de terör” konusunda açıklamalarda bulunan Yaşar Yazıcıoğlu “Terör neden hep islam ülkelerinde oluşuyor bunu incelemek lazım. Avrupa geçmişte mezhep savaşlarında 400 bin insan kaybetmiş, bakmışlar olmuyor birleşmişler. İşte o zaman esas düşman olarak islam ve Türkler olmuş. Ben ve öteki kavramı oluşmuş. Yani Hırıstiyanlar ve İslam. Dünya’nın yeniden tanzim edilmesi için emperyal güçler harekete geçmiş. Bunun için hedef islam oldu, hedef enerji kaynakları oldu. Küresel sermaye Ortadoğu’yu yeniden yapılandırmak üzere eylemlere başladı. Büyük Ortadoğu projesi hayata geçirildi. Tayyip Erdoğan da bu projenin eş başkanı oldu. Bu proje uygulanamayınca hemen terör yaratıldı. Kendi askerlerinin kaybetmemek için terörü kullandılar. İslamın kendi içerisinden teröristler çıkardılar. Taliban, El Kaide, El Nusra ve Işid gibi. Bunların hepsi ABD’nin projesi ve maalesef ki, AKP de bu projeye destek verdi” dedi.
49 vatandaşımızın rehin olayına da değinen Genel Sekreter Yazıcıoğlu “Eskiden olsa ülkeler hemen harekete geçer vatandaşlarını kurtarmak için operasyonlar düzenlerdi. Ama şimdi bakıyoruz bizde bu rehineler cumhurbaşkanlığı için seçim malzemesi yapılmıştır. Cumhurbaşkanı o seçimi kazanmak, kamuoyu oluşturmak için işi uzattı. IŞİD’i kullandı ve başarılı da oldu. Teröristlere tavizler verildi” diye konuştu.