Yazıcıoğlu “AKP’nin seçim sonuçlarına yönelik oyununu bozacağız”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu yaklaşan seçimler öncesi tüm tedbirleri aldıklarını belirterek “AKP’nin kendi teknolojisini kullanarak daha önceki seçimlerde yaptığı tezgah ve oyunları bu seçimde bozacağız” dedi.

Partisinin şu anda 72 il ve bunlara bağlı ilçelerde teşkilatlanmayı tamamladığını, bu sayının ay sonunda tüm il ve ilçelere ulaşacağını belirten Yazıcıoğlu “Bu doğrultuda Genel Başkan Yardımcılarımız görev aldıkları bölgelere giderek il ve ilçelerde seçim çalışmalarını başlattılar. Ülkemizde siyasi iktidarın seçim sonuçlarını etkileyen ve belirleyen teknolojisinin oluşturduğu ve muhalefetin aleyhinde gelişen uygulamalarını gidermek için 194 bin sandıkta gözlemci bulunduracağız. Seçimlerde yürüteceğimiz kampanya son aşamasına geldi. Kampanya gereği Şubat ayının ortalarından itibaren artık Anadolu’yu adım adım dolaşacağız” diye konuştu.

Vatan ve milletin bölünmesinin durdurulması için bütün güçlerini kullanacaklarını da vurgulayan Genel Sekreter Yaşar Yazıcıoğlu “Demokrasi, insan hakları, özgürlükler, etnik ve kültürel farklılıkların millet bütünlüğünü bozmayacak şekilde savunulması kaçınılmaz görevimiz olacak. Önce insan diyen partimiz hak ve adaletin yeniden tesisi, kamu mallarının talanının önlenmesi için gereken her şeyi yapacaktır. Ulusumuzun ve devletimizin iç ve dış güvenliğini terör örgütlerine teslim etmeyeceğiz. Ülkemizde hukukun üstünlüğüne dayalı demokratik, layık cumhuriyet devletimizin varlığının korunması, sadece partimizin değil Türk milletinin, tarihine, inancına bağlı olan herkesin görevidir. Seçimlerde yüce Türk Milleti bize tüm bunları uygulamak için görev verecektir. Merkez Parti Haziran 2015 seçimlerinde iktidara gelerek, AKP’nin saltanatına son verecektir” dedi.