Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı

22 Mayıs 2018

Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, 10.12.1964 tarihinde Erzurum’da doğdu. İlköğretim ve liseyi Erzurum’da bitirdi. 1980 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak İstanbul’a yerleşti.

1984 yılında bitirdiği dört yıllık lisans eğitiminden sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Usul Hukuku ve İcra İflas Hukuku Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başladı. Daha sonra yurtiçi ve yurtdışında dil eğitimi ve araştırma faaliyetlerinde bulundu. 2010 yılında Profesörlük kadrosuna atandı. Medeni Usul Hukuku ve İcra İflas Hukuku Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Hukuk alanında basılmış birçok eseri mevcuttur. Ülke genelinde sosyal ve mesleki içerikli yüzlerce konferans ve seminerler vermiştir.

Akademik çalışmalarının yanısıra, ailesi ile birlikte ticari hayatla meşgul olmakta ve hukuk alanında da mesleğini uygulaması sebebiyle, teori ve pratiği bir arada yürütmektedir.

İngilizce ve Almanca bilen Prof. Dr. Abdurrahim Karslı evli ve dört çocuk babası olup, Merkez Parti Genel Başkanlığı görevini üstlenmiştir.