Karslı: “İş Kazalarında Ölenlerin Sayısı, Dersim’de Ölenlerden Fazla”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı Bugün TV’de, “Tarık Toros’la Merkez Siyaset” programına konuk oldu.

Programda Toros’un sorularını cevaplayan Genel Başkan “Dersim’de 13 bin kişi ölmüş evet ama o artık geçmişte kalmış. Onu ayrı tartışmak lazım. Siz gündemi değiştirmek için ikide birde eski olayları insanların önüne atamazsınız. Sizin döneminizde iş kazalarında ölenlere bakın. Maden ocaklarında kaç vatandaşımız hayatını kaybetmiş ona bakın. AKP bunu kapatmak için, CHP’ye Dersim olaylarıyla vuruyor. ” dedi.

Merkez Parti’yi öğrencilerinden esinlenerek kurduğunu da belirten Abdurrahim Karslı konuşmasını şöyle sürdürdü :
“Öğrencilerimin içerisinde de her görüşten olan var. Ama biz onlarla çok iyi anlaşıyoruz. İşte buradan yola çıkarak görüş farkı olmadan bu partiyi kurduk. AKP kurulduğunda çok sevinmiştim. Adalet diyorlardı, hak, hukuk diyorlardı. Ama sonra içte ve dışta yaptıkları hukuksuzlukları gördüm. Ben AKP’yi eleştirmeye başladığımda cemaatlerle aralarında kavga yoktu. Merkez Parti Türkiye’de ne hükümetin, ne de muhalefetin alternatifidir. Merkez Parti siyasetin alternatifidir. AKP devlet olmak istiyor. Cumhuriyetin tüm organlarını ele geçirmek istiyor. Siyasal İslam böyledir, cumhuriyet de yok, ahlak da yok. Sevmezler istemezler.”
Programda seçimlerle ilgili görüşlerini de açıklayan Karslı “Yasal olarak seçimlere katılmaya hak kazanmış bir partiyiz. Türkiye siyasi tarihinde bizim kadar hızlı kurulan ve örgütlenen bir parti yok. Ocak başına kadar aktif üye sayımızı 1 milyona çıkartacağız. Baraj derdimiz yok. Gönül ister ki baraj olmasın. Bakın geçenlerde Almanya’daydım bir meslektaşım bana ‘Sayın Davutoğlu önce başbakan olarak atandı, sonra seçim yapıldı, bu nasıl iş ?’ diye sordu. İşte bizim demokrasi uygulamamız bir garip. AKP işine geldiği gibi demokrasiyi uyguluyor. Ama şu bilinmeli ki, ateş böceği sürekli ‘Ben yıldızım’ diye kimseyi kandıramaz. Merkez partinin hedefi iktidar olmak ve hak, hukuk, adaletle herkesi kucaklamaktır” dedi.