YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI

25 Eylül 2023

 

Temmuz ayı başından beri ilk ve her şeyden önce devlet ve millet menfaatlerini düşünen adalet, hürriyet, eşitlik ve meşveret hassasiyeti olan, vatanseverliği içselleştirmiş, yarın için şimdi diyerek, yeni siyaset ve ilkelerinin çalışma yöntemlerini oluşturmak amacıyla partimizde kadro ve teşkilatlanma çalışması yapmak üzere birçok politikacı, akademisyen, hukukçu, iş insanı, emekli ve çalışan ile bir araya gelerek düzenli günlük ve haftalık toplantılar yaptık.

 

İktidar ve muhalefetin tutarsızlıkları, aymazlıkları, dengesiz ve gerçeği yansıtmayan söz ve eylemleri, hayatın tabi akışında günlük yaşamdan bir haber uygulamaları; akıl, ahlak, itibar ve liyakatten yoksun siyasi kişilik örnekleri, partiler içindeki demokratik olmayan, tamamen şahsi çıkar amaçlı çekişmeler, ittifak ve aday pazarlıkları, her gün milletin gözünün önünde yaşananlar iktidar ve muhalefetin aynı merkezden kurguladığını ve yönetildiğini açık seçik göstermektedir.

 

Dünyanın demokratik ve gelişmiş hangi ülkesinde muhalefet iktidarın devamı için gizli destek verir ve bu kadar olumsuz koşullara rağmen üst üste onlarca seçim kaybeder. Muhalefet, seçim kazanmak için en temel görevi olan sandık güvenliğini bile bile neden sağlamaz. Milletin geleceğini çocuklarımızın yarınlarını düşünen, biricik ortak hedefi, adalet, eşitlik, hürriyet ve tam bağımsızlık olan katıksız tavizsiz vatansever, toplumu ayrıştırmayan her kesimi ön yargısız kucaklayan, toplumla mutabakat sözleşmesi arzu eden, şahsi güç değil grup gücü arayan, düşünen akıl sahibi arkadaşlarla çalışmaya başladık.

 

İnsan, kadro, finans sağlayarak, doğru medya kanallarını doğru kullanmamız, güçlü bir ekip kurmamız şart. Politika iddia etmek ve inatla inanmak işidir.

Maalesef milletimizin siyaset kurumuna olan güven ve ilgisini sıfıra indirdi. Temel tamamlayıcı, güçlü kaynaklara dayalı doktriner, ilkeleri olan partimizin hedefleri, sloganları, eylem planı, yol haritasının belirlenmesi, öncelikle yerel daha sonra genel seçime girme yeterliliğinin sağlanması, yerel seçimlerde Pilot bölgeler oluşturulup uygun adayların bulunması, anket ve kamuoyu yoklamaları yapılması, yerel seçimlerin sonuçlarına göre strateji belirlenmesini kapsayan, ortak sevgisi vatan ve millet olan, genel başkanımız önderliğinde yepyeni ve tertemiz bir hareket başlattık.

Milletin aradığı adres olmak için herkesle konuşacağız.

Anadolu bir çoban ateşi, bir işaret ışığı bekliyor. Sokağa çıkmak, sahada vatandaşların dertlerini problem ve sıkıntılarını dinlemek, bire bir sarılıp dokunmak gerekir.

 

Ülke gündemini yeni siyasetteki ihtiyaçları günlerce müzakere ettik. Bundan böyle Cumartesi günleri saat 14.00’da, gündemli toplantılar yapma kararı aldık. Son yaptığımız toplantı verimli, başarılı ve faydalı oldu.

 

Tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür eder bilginize sunarım.

Saygılarımla

 

Hüsnü Döğer

       Merkez Parti Teşkilat Başkanı