Abdurrahim Karslı “Bu devirde torpilsiz işe girebilen var mı ?”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı yine hükümete yüklendi ve “AKP döneminde torpilsiz işe girebilen var mı ?.Bizler bu ülkede işe girmek için torpil olmasın istiyoruz” dedi.

İstanbul’da çakbirhaber.com haber sitesi Genel Yayın Yönetmeni Erdem Talaş’ın sorularını cevaplayan Genel Başkan Karslı, “Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’na torpilsiz girebilen var mı ?.Özellikle Türk Hava Yolları’nda işe girenler, hakim ve savcıların yakınları, çocuklarıdır, bizzat ben biliyorum. Bizler bu ülkede işe girmek için torpil olmasın istiyoruz. Herkes hakkı olanı alsın, hakkı ile bir yerlere gelsin istiyoruz” dedi.

Milletvekillerinin maaşlarına zam istemesi sorusunu da cevaplayan Abdurrahim Karslı “Adı üzerinde bunlar milletvekili. Vekillerin tek ortak parmak kaldırdıkları konu kendi maaş zamları. Söz konusu bu olunca hepsi aynı fikirde oluyorlar. Türkiye’de 12 milyon çalışan var ve bunların yarısı asgari ücretli. Vekillerin hayatlarını sürdürebilecekleri bir bütçeleri var. Mühim olan milletin hayatını sürdürebileceği gelir düzeyi sağlamak. Buradan milletvekillerine sesleniyorum. Bu ülkede binlerce, yüz binlerce işsiz insan var. Önce onların durumlarını düşünsünler, sonra kendi maaşlarına baksınlar” diye konuştu.
Özelleştirme konusuna da değinen Genel Başkan konuşmasını şöyle sürdürdü :
“Özelleştirmelerin maksadı öncelikle istihdam sağlamak ve sayıyı arttırmaktı. Bunun yanı sıra, özelleştirme yapılan bir çok tesisimiz gerçek değerinde satılmaması da ülkeyi zarara soktu. Düşünün ki, 500 milyar dolarlık bu ülkenin mallarını 50 milyar dolara sattılar. Bu satışlar hukuki yöntemlerle yapılmadı. Ne yazık ki Türkiye’de şu anda talan dönemi yaşanıyor. Seksen yılda yapılanları 12 yılda tükettiler. Şimdi ise halkımızın bize vereceği destekle tüm bu yolsuzlukların önünü keseceğiz. Çözümsüzlüklerin, çözümü Merkez Parti olacaktır.”