Abdurrahim Karslı: “İktidar gırtlağına kadar suça bulaştı”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Osmaniye İl Başkanlığının açılışını gerçekleştirdi. Karslı açılışta yaptığı konuşmada “İktidar gırtlağına kadar suça bulaştı” dedi.

Osmaniye’lilerin ilgi gösterdiği açılışta, mevcut partilerin konuştukça problem üretiklerini belirten Merkez Parti Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, şunları söyledi:

“Siyasetçiler konuştukta, her gün yeni problemimiz meydana geliyor. Son günlere dikkat edin, 75 yıl önceki Dersim hadisesi, Cumhuriyetin kuruluşundaki eksiklikler, Osmanlı’nın son dönemindeki sorunlar konuşulur oldu. Günümüzdeki dertleri unutturmak için daha eskilere giderek, kendi aralarındaki polemikleri büyüterek, zaman geçiriyorlar. Siyaset, insanları, devletini, milletini bir yerden bir yere taşımak için yapılır. 12 yıldır yapılan siyaseti gördük. Başlarken 3 Y formülü dediler. Bundan sonra yolsuzluk olmayacak, yoksuluk olmayacak ve yasak olmayacak dediler. Ne hale geldiğimiz ortadadır. Temiz siyaset yapacağız dediler, yüzüklerini gösterdiler. Alyansını gösterdiler. Kaç yıl sonra eğer mal varlığımız olursa bilin ki, bu mal varlığı haramdır dediler. Bir şey daha söylediler. Bir toplumda kirlilik yukarıdakilerden aşağıya sirayet eder dediler. Hırsızlık oğuldan babaya değil babadan oğula geçer dediler. Biz bütün bu sıkıntıları kaldırıp tertemiz hırsızlık, yolsuzluklar ve yasakların olmadığı sistem kuracağız dediler. Bu gün ise geldiğimiz nokta ortadadır.”

Mevcut hükümet iktidara geldiğinde seçim kanununu değiştireceğini ve kürsü dokunulmazlığının dışında, dokunulmazlıkları kaldıracağını söylediği halde yapmadığını belirten Karslı, “Israrla dokunulmazlıkları kaldıracağız dediler. Yani kim hırsızlık yaparsa yapsın, yargılansın dediler. Şimdi Meclis’teki komiklikleri görüyorsunuz. Bütün pisliklere bulaşan bakanlar için alel acele Çağlayan Adliyesi’nden emsal olsun diye takipsizlik kararı aldılar. Meclis’te de iş yürümemesi için elden gelen usulsüzlüğü yapıyorlar. Kürsü dokunulmazlığının dışındaki dokunulmazlıkları kaldıracağını ve usulsüzlük ve hırsızlık yapan, suç içleyen herkes yargılansın diyen iktidar, gırtlağına kadar suça bulaştı. Şimdi de kanunu kötü uygulayarak, adliyeye intikalini, yani o pisliğe bulaşmış o 4 bakanın Yüce Divan’a gitmesini engelliyorlar. O kadar ki, yayın yasağı getirdiler, olanları millet duymasın konuşulmasın diye yayın yasağı da getirdiler.” diye konuştu.