Abdurrahim Karslı “Maneviyatımızı Çaldılar”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı 17 Aralık operasyonunun yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Karslı “Sadece para çalmadılar, maneviyatımızı da çaldılar” dedi.

Bu iktidar kaldığı sürece her günün yolsuzlukla geçtiğine dikkati çeken Genel Başkan Karslı, “Haksızlık ve hukuksuzluğun olduğu yerde her gün hırsızlık olur. Bu hırsızlık da bu iktidar görevden giderse durur. Siz istediğiniz kadar toplantılar düzenleyin, yürüyüşler yapın, protestolar gerçekleştirin. Gitmeleri gerekiyor. Ama unutulmamalı ki, en çok çaldıkları maneviyatımız. Umudumuzu çaldılar, ahlakımızı çaldılar, hukukumuzu çaldılar, geleceğimizi çaldılar. Parayı yerine koyabilirsiniz ama bu çalınan maneviyatı yerine koymak zor” diye konuştu.
Muhalefeti de sert bir şekilde eleştiren Karslı “Yıllarca bunlarla birlikte olanlar, birlikte hareket edenler de, bakıyoruz bugün bağırıp, çağırıyorlar. Onların da, bu iktidardan bir farkları yok. Onlar da en az bu iktidar kadar suçlu. Bunu halkımızın iyi değerlendirmesi lazım” dedi.