Abdurrahim Karslı: “Vatandaş yatağına aç giriyorsa, bu devletin ayıbıdır”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, “Bu ülkede birileri gece yatağına aç giriyorsa, bu devletin ayıbıdır” dedi.

Parti kurma çalışmalarına paralel olarak yürüttükleri projeleri yakında kamuoyuna ilan edeceklerini belirten Karslı, “Yüzlerce uzmanla her kesimin sorunlarını tek tek tespit ettik. Biz sosyal devleti inşa etmek için hazırlanıyoruz. Partimizi yeni kurduk ama saha çalışmalarına başlayalı tam dört yıl oldu. Arkadaşlarımız bu süre içerisinde aralıksız çalışarak, bütün ülkeyi karış karış gezdiler, sorunları yerinde tespit ettiler. İnanılması güç olaylara tanıklık ettik. Bu ülkede birileri gece yatağına aç giriyorsa, bu devletin ayıbıdır. Bebekler süt içemiyorsa, çocuklar parasızlık nedeni ile okula gidemiyorsa, üniversitede okuyan gençler bir simit ile ömür tüketiyorsa, gazisi sokakta işsiz geziyor, şehit ailesi muhtaç duruma düşüyorsa, o devlet büyük devlet olamaz” diye konuştu.
Merkez Parti’nin önceliğinin tek tek her vatandaşın refah ve mutluluğu olduğunu belirten Abdurrahim Karslı, “Bu ülkede aç ve muhtaç insan kalmaması için çalışacağız. Dört yıl boyunca elde ettiğimiz veriler sayesinde kimin ne derdi var biliyoruz. Şimdi bunların çözümlerine ilişkin projeler hazırlıyoruz. Yakında hepsini kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.