Abdurrahim Karslı’dan AKP’yi sallayacak bomba iddia!

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, AKP’nin içinden bazı kişilerin kendisi ile yeni bir siyasi oluşum hakkında görüşmeler yaptıklarını öne sürdü.
VİDEO İZLE

Karslı ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başarısız olması halinde Başbakan Davutoğlu’na ‘paralel yapı’ suçlamasında bulunacağını da iddia etti.

KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara’nın sorularını cevaplayan Karslı AKP’nin zayıflamaya başladığını gören bazı partililerin arayış içinde olduklarını ileri sürdü.

İşte Karslı’nın o iddiaları: “7 Haziran problemlerin bittiği değil, başladığı nokta olacak. Ak Parti içindekiler şuan yeni siyasi oluşumları konuşuyorlar. Bana da gelen insanlar var, konuştuklarımız var. Yeni siyasi oluşum nasıl olmalı, nerede toparlanmalıyız diye konuşuyorlar. Merkez Parti ile bu yeni oluşum dizayn edilebilir mi sorusu uzun süreden beri konuşulan bir konu.

Ak Parti’nin erimesi bu işi hızlandırır. Vakit koyan insanlar var Ak Parti’nin içinde, seçimden sonra konuşacaklarını söyleyenler var. Bu bir dağdan kopup gelen çığa benzer, o çığı alıp dağa yeniden yamayamazsınız. Ak Parti erime meylinde.

Ben her gelen buyurun burası Mevlana tekkesi diyemem. Biz kapıyı açtık ama nasıl açtık. Hukuk ve ahlaka dayalı siyaset yapacağız. Geçmişi kirli adam almayız. Buna dikkat etmemiz gerekiyor.”