AK Parti, Proje taşeronudur!

30 Mayıs 2018

Türkiye üzerinde oyunlar oynandığını belirten Merkez Parti, Çorum İl Başkanı Avukat Ahmet Ünal, ’Ne yazık ki AK Parti de bu oyunların bir parçası olmuştur. Ortadoğu’ya şekil vermek isteyen, İsrail karşısında güçlü bir devlet kalmaması için çaba gösteren egemen güçler,Irak’ın,Libya’nın,Suriye’nin parçalanması için projeler üretmişlerdir. AKP bu projenin taşeronudur ve projeye destek vermek için elinden geleni yapmaktadır’dedi.

AKP yöneticilerinin sürekli Fethullah Gülen ve Cemaatinin suçladığını kaydeden Ünal, “Cemaatin geçmişteki yanlışlarını anlatmaya ve kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Bu kadar yanlışı farketmek için geç mi kalındı? Hayır, o kadar saf değiller, ama iyi niyetli de değiller.. Halbuki, yapılan hukuksuz uygulamalar sürekli tartışıldı, eleştirildi. AKP bu yanlış uygulamaları savundu ve hatta bizzat yaptı. En azından suç ortağıdır. Her zaman olduğu gibi, kafalarını kuma sokup, yanlışlarının görülmediğini sanıyorlar, ama toplum artık uyandı ve bunları anladı” diyerek uygulanan politikaların ne denli yanlış olduğunu söyledi.

Avukat Ünal,konuşmasını daha sonra Şöyle sürdürdü: “Cumhurbaşkanı, Amerika’nın Güneyinde esip gürlüyor. Bu ülkenin Güneydoğu’sunda PKK karakol basıp dalga geçiyor. Çözüm süreci görüntüsündeki, Teslimiyet Süreci yüzünden, polis, asker sokağa çıkamıyor. Hükümetin-başı Görmüyor, Duymuyor, Konuşmuyor.AKP yöneticileri sürekli cemaati suçluyor.Cemaatin geçmişteki yanlışlarını anlatmaya ve kendilerini aklamaya çalışıyorlar.Bu kadar yanlışı farketmek için geç mi kalındı;hayır, o kadar saf değiller, ama iyi niyetli de değiller.. Halbuki, yapılan hukuksuz uygulamalar sürekli tartışıldı, eleştirildi. AKP bu yanlış uygulamaları savundu ve hatta bizzat yaptı. En azından suç ortağıdır. Her zaman olduğu gibi, kafalarını kuma sokup, yanlışlarının görülmediğini sanıyorlar, ama toplum artık uyandı ve bunları anladı. Hukuka aykırı işlemler yapıldığını biliyordu, kullandı, şimdi kendileri dinlenince, dinlemelerin hukuka aykırı olduğunu söylüyor. Adım ak demekle, ak olunmuyor. İşledikleri suç ve yaptıkları yanlışları yargıdan kaçırmaya çalışıyorlar. Kendi atadıkları savcılarla bunu şimdilik sağladılar, ama önce halk ve onların teveccühü ile bizler yargının görevini yapması ve adaletin tecellisi için sonuna kadar mücadele edeceğiz.Türkiye’de adaletsizliğe, hukuksuzluğa, adam kayırmacılığa, liyakatsızlığa, ‘Dur’ demek için,Türkiye’de toplumsal uzlaşmayı ve barışı sağlamak için, Türkiye’nin bütün renklerini kucaklamak için, Bayrağımıza ve Toprağımızın bütünlüğüne sahip çıkmak için herkesi MERKEZ PARTİ çatısı altına davet ediyoruz” dedi.