Başkan Karslı’ya Tekirdağ’da Yoğun İlgi

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve beraberindeki ekip Tekirdağ’daydılar. Merkez Parti Tekirdağ İl Başkanı Av. Tümay Mumcu’nun karşıladığı Abdurrahim Karslı ve kurmayları beraberce il binasına geçtiler.

İl binasında yerel basın mensupları ile soru cevap şeklinde bir sohbetten sonra Tekirdağ’da yapılan seçim çalışmaları hakkında bilgi alan Karslı’ya İl Başkanı Mumcu şehrin sorunları hakkında da detaylı bilgi verdi. Tümay Mumcu Tekirdağ’da genç bir nüfusun olduğunu ancak taşeron olarak çalışmaya razı olsalar bile iş bulunamadığını belirtirken, şehrin turizm imkanlarının harcandığını, denizin kolibasili ve yosun kirliliği ile girilmez hale geldiğini belirtti. Yavaş yavaş gelişmekte olan yamaç paraşütünün şehir için bir marka haline gelebileceğini belirten il başkanı ’12 İlçe belediyesi var ama ihtiyaç olduğunda hiç birine ulaşılamıyor. Sadece kendilerine çalışıyorlar, Tekirdağ’ın yararına değil.’ dedi.

Sözü alan Karslı da her zaman değindiği özelleştirmelerdeki usulsüzlüğe vurgu yaparak ‘Hangi bankaya gideceklerini biliyorlar, ne kadar kredi isteyeceklerini biliyorlar, kapalı zarfla marfla ihale önemli değil hepsini önceden ayarlıyorlar. 23 milyar dolarlık hava limanı projesi kimde? Almanların 3 milyar euro vermeye hazır olduğu alüminyum projesi 300 milyon dolara yine bunların yandaşlarında. Hizmet yok rant var.’ dedi.

İl binasından ayrıldıktan sonra esnaf ziyaretlerinde bulunan Karslı partisinin programını anlatıp destek istedi.