“Bölünmeyeceğiz, ayrılmayacağız, birbirimizi seveceğiz!”

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Bingöl İl Başkanı Nezir Tunçok, Kürtlerle Türklerin et ve tırnak gibi olduğunu belirterek, “Allah rızası için birbirimizi kırmayalım, üzmeyelim. Bu güzel ülke hepimize yeter” dedi.
Türkiye’nin batısından aldığı duyumları aktaran Tunçok, karanlık kişilerin Kürt esnafa, “buraları terk edin” tehditlerinde bulunduğunu belirterek, “Ben aslen Diyarbakır Lice’liyim. Yüzyıllardır bu topraklarda barış içinde yaşadık. Biz bu tehditleri yapanların, kötü emellere hizmet eden kişiler olduğunu biliyoruz. Bu topraklarda doğduk, bu topraklarda büyüdük, bu topraklarda öleceğiz. Bu ülkeye olan sevdamız bitmeyecek” dedi.

Başkan Tunçok, Hatay’da şehit olan Gökhan Çakır’ın amcasının “Biz Kürdüz ama hain değiliz” sözlerine atıfta bulunarak, “Bu insanların iş yerlerini yakma teşebbüsünde bulunuyorlar. Ve ertesi gün evlatları şehit oluyor. Buradan PKK’ya ve Kürtlere yönelik bu saldırgan tutumları sergileyenlere sesleniyorum. Bölünmeyeceğiz, ayrılmayacağız, birbirimizi seveceğiz. Bunu kafanıza sokun” diye konuştu.

Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Merkez Parti Bingöl İl Başkanı Nezir Tunçok, ülkenin huzuruna kastedenlere geçit vermeyeceklerini ifade ederek, Bingöl’de, Tunceli’de, Diyarbakır’da kısaca Doğu ve Güneydoğu’nun bütün şehirlerinde Merkez Parti olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını kaydetti.

Tunçok, Türk ve Kürt kardeşliğinin asırlara dayanan bir mazisi olduğunu ve bunu yıkmanın kolay olmayacağını dile getirdi. Tunçok, “Bu zor günler geçecek. Yanlış yapanlar yaptıklarından utanacak. Birbirimizin yüzüne bakamayacağımız eylemlerden, hareketlerden uzak duralım. Türkler Kürtlere, Kürtler Türklere muhtaçtır. Hepimiz bu ülke için çalışan, katma değer üreten, vergi veren insanlarız. Birbirimizin malına, dükkanına zarar vererek ne elde edebiliriz? Sadece anarşizmi körükleriz. Anlık sinirlerle, aklınızı ve mantığınızı kaybetmeyin. Biriz, bütünüz. Bu ülke hepimizin” ifadelerine yer verdi.