Bu günleri gösteren Allah’a şükrolsun!

23 Mayıs 2018


Genel Başkanımız Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, partimiz kurulduğu dönemde AKP’nin bir proje partisi olduğunu ve AKP’nin kuruluşu aşamasında Amerika, İngiltere ve İsrail’den kişilerin Sayın Cumhurbaşkanı’nın da dahil olduğu siyasilere, iktidar ve menfaat vaatlerinde bulunduğunu söylemişti. Yabancıların Cumhurbaşkanı ve ekibinden bu vaatler karşılığında ise istediği üç şey vardı:

1- İsrail’in güvenliğini artırıp önündeki engelleri kaldıracaksınız.
2- Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında Ortadoğu coğrafyasında sınırların değişmesine yardımcı olacaksınız.
3- İslam’ın yeniden yorumlanmasında bize yardımcı olacaksınız.

Bugün gelinen noktada Genel Başkanımızın sözlerinin doğrulandığı bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Önce, İsrail’in uluslararası etkisini artırdığını, Türkiye’nin AKP hükümeti döneminde İsrail’e karşı verilen tavizleri, tanınan uluslararası hakları, yani perde arkasında İsrail’e destek verildiğini milletçe izledik. İsrail’i yönetenlere karşı kameralar önünde takınılan tavır tam tersini göstermesine rağmen, AKP hükümeti idaresindeki Türkiye, imzaladığı uluslararası anlaşmalar ve çalışma gruplarında verdiği oylar ile İsrail’in önündeki engelleri kaldırmış ve uluslararası alanda söz sahibi olmasına destek olmuştur.

Ortadoğu’nun durumu ise herkesin malumudur. 2000’li yıllardan beri Müslüman insanların yoğunlukta olduğu coğrafyamız düzenli olarak gayri milli unsurlar tarafından taciz edilmiş, milyonlarca insan evsiz kalmış, yüz binlerce çocuk anne-baba ve akrabalarını kaybetmiş, on binlerce anne-baba da evlat acısıyla yüreklerini dağlamıştır. Toprağı, insanı ve kültürü zengin bu topraklar gizli dış güçlerin ve onların yerel ortaklarının masum insanlara zulmettikleri topraklar haline gelmiştir. Menfaat uğruna yalanı meslek edinenlerin zulümlerini ise tüm dünya sessiz kalarak izlemeyi tercih etmiştir. Ortadoğu’da sınırlara müdahale edilebilmesi için artık hiçbir engel kalmamıştır.

Türkiye’nin son günlerdeki gündemi ise “islamı çağa uydurmak” kavramı ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın sözleri oldu. Bu açıklamalar üzerine Genel Başkanımız Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın Merkez Parti kurulduğu günden beri milletimize anlattığı kirli işbirliğinde AKP’den talep edilen son maddenin nihayet alenen dile getirildiğini görüyoruz. “İslam çağa uydurmak” için, tam da yabancılara verilen sözdeki gibi İslam’ın yeniden yorumlanmasına kalkışılacağı ortaya çıkmıştır.

Bu konuda Genel Başkanımızın twitter hesabından yaptığı açıklamaları ve yıllar önce bu konu hakkındaki açıklamalarını içeren televizyon programının videosunu bir kez daha milletimiz ile paylaşmak isteriz:

“Ya Rabbim Sen ne büyüksün. İçimi yakan, can damarımı kesen ve vatanıma, milletime, dinime zarar veren, BOP denilen pisliği ve baş belasını bu millete anlatabilmişim. İslam’ın güncellenmesi denilince neyin akla geldiğini ve nereden çıktığını artık bu millet biliyor… Çok şükür.

Bu gün Twitter hesabıma baktığımda çok sevindim. Tweetlerden anladım ki, Merkez Parti’nin kurulmasıyla başlatılan “AKP bir proje partisidir” gerçeği artık herkes tarafından biliniyor. Bu millet bundan sonra bile bile zarara razı olursa o da kendi bileceği bir iştir.

AKP’nin en büyük yalanı ise, bizim hayrımıza çalışmayan bu devletlerle ve istihbarat örgütleriyle beraber çalıştığı halde millete aksini anlatıp ve yutturmasıdır. Fakat zamanla bu yalan ve hileler de er geç anlaşılacaktır. İnşallah o zamana kadar daha büyük zararlar vermez.

Türkiye’nin geldiği noktaya bakıldığında aslında her şey ortada ve açık. KHK ile idare edilen, emniyet ve hapishanelerin olağanüstü yoğunlukta olduğu, icra dosyalarını koymak için yer bulunamayan, ekonomisinin yerlerde süründüğü ve borç batağında bir ülkede yaşıyoruz.

Olsun bu gün ülkede bütün olumsuzluklara rağmen bir “reisimiz” var. O bize yetiyor. Zamanı ve yeri gelince ne lazımsa yapar ve yapacaktır. Hükumetin hikmetli işlerini de biz bilemeyiz. Susup bekleyelim…

Reis beşer hukukunun anasını ağlattı, ne dediler; “hukuk siyasetin köpeğidir”. Kimseden ses çıktı mı? Yakında bir iki KHK ile de İslam hukukunu güncellerse kimseden ses çıkmaz ve İslam’ı da gelişen çağa uydurmuş oluruz. Kendimizi İslam’a uyduramadık bari İslam’ı kendimize uyduralım.”

Genel Başkanımızın 2014 yılında yaptığı açıklamaların yer aldığı videoya aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz: