Ercan Cengiz: “Merkez Parti, buluşma adresi”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz, Türkiye’de siyasetin sıkıştığını vurgulayarak “Merkez Parti kadrosu ve politikasıyla birleştirici bir parti. Böyle bir partiye katılmaktan son derece mutluyum” dedi.

İstanbul’daki görkemli “Katılım Töreni” ile Merkez Parti çatısı altına giren İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz, Türkiye’deki siyasi durum ve Merkez Parti ile ilgili görüşlerini açıkladı.

Türkiye’de siyasetin sıkıştığına işaret eden Cengiz “Mecliste bulunan siyasi partilerin yarıştığı bir seçimde, şu anki tablonun dışında bir durum olmayacak. Bu tablo ile 100 seçim yapılsa, bugünkünden farklı bir meclis yapısı ortaya çıkması mümkün görünmüyor. Aksine bu tabloda AK Parti’nin daha da güçlenerek iktidarını sürdüreceği açıkça görülüyor. İşte bu yüzden yeni siyaset anlayışıyla ortaya çıkan, içerisinde çeşitli siyasi görüşleri barındıran bir partiye ihtiyaç var. Merkezde bir partide toplanmak bir zorunluluk. O parti de Merkez Parti’dir” diye konuştu.

Bugün Türkiye’nin Türk-Kürt, dindar-laik, alevi-sunni kutuplaşmasını ve ayrışmasını yaşadığını belirten Ercan Cengiz “Türkiye bölünme tehlikesi ile karşı karşıya. Bu yüzden Merkez Parti, birleştirici politikası ve kadrosu yapısıyla buluşma adresidir. Türk halkının güvenini kazanmaya açık, iktidar şansı yüksek bir partidir. Böyle bir partiye katılmaktan son derece mutluyum” dedi.