Eskişehir İl Başkanlığı açıldı

31 Mayıs 2018


Merkez Parti Eskişehir İl Başkanlığı törenle açıldı. Açılışta bir konuşma yapan Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı “Ankara’da bir ruh hastası var, ülkede o kadar kaos varken, kendisine saray yaptırdı” dedi.

Çok sayıda partili ve vatandaşın katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmada AKP’nin ömrünü tamamladığını vurgulayan Karslı “Hangi işi doğru yapıyorlar ki ? Bakın iş kazalarına, son aylarda yüzlerce işçimiz hayatını kaybetti. Ne bir tedbir alıyorlar, ne da yaptırım uyguluyorlar. Bakın terör bitti diyorlar, askerlerimiz hunharca şehit ediliyor. PKK’ya ve uzantılarına kapılar açıldı. Türkiye’ye sınırlardan kimin geçtiği belli değil. Hem iktidar, hem de muhalefet hiç bir şey yapmadan izliyor olayları. Bu ülke öyle kolay kurulmadı. Ama Ankara’da biri var, bir ruh hastası var, ülkedeki gelişmeleri görmeyip, yaşanan onca kaosa rağmen, kendisine saray yaptırıyor” dedi.
AKP’nin cumhuriyetin yaşamasını istemediğini vurgulayan Genel Başkan Abdurrahim Karslı konuşmasını şöyle sürdürdü :
“Bunlar dindar değil, dinci ! Bunlar kinci, bunlar iki yüzlü değil, birkaç yüzlü.. Bunlar yalan ve yutturmacayla iktidar işlerini yürütüyorlar. AKP cumhuriyetin yaşamasını istemiyor. Halbuki dinimizi yaşatmak için cumhuriyet lazım, cumhuriyet. Şimdi soruyorum, nerede gerçek dindarlar, nerede milliyetçiler, nerede cumhuriyetçiler ? Kimsenin sesi çıkmıyor. Adalet yerlerde sürünüyor. Hakim ve Savcılar bile Türkiye’de hukuka inanmıyor artık. Merkez Parti halkın feryadına cevap vermek için yola çıktı. Biz iktidar olursak adalet ve hukuku yeniden tesis edeceğiz. Ekonomiyi güçlendirmek için üretime ağırlık vereceğiz, hürriyeti sağlayacağız, vatandaşımıza iş ve aş temin edeceğiz.”
Eskişehir ile birlikte Merkez Parti hareketinin çığ gibi büyüyeceğine inandığını belirten Karslı ” Seçime hazırız, tüm şartları yerine getirdik. Eskişehir’den destek bekliyoruz. Bu desteği kendimiz için değil, memleket için istiyoruz. Ezanımız susmasın diye istiyoruz, bayrağımız inmesin diye istiyoruz. Zamanımız az, ülkemizin geleceği için iktidar olmamız lazım. Eskişehir İl Başkanlığımız tüm Eskişehirlilere hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.