Genel Başkan Karslı: ‘İyi bir seçim stratejisi uyguluyoruz’

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın  başlattığı seçim bölge turu tüm hızıyla sürerken,Marmara Bölgesi’ndeki durağı  Gondolları ve Balmumu Heykelleri ile diğer illeri kıskandıran Eskişehir’di.

Ankara’daki Merkez Parti Genel Merkezi’nde  büyük bir konvoy eşliğinde ayrılan Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Eskişehir’e  girişinde Merkez Partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Kısa bir şehir turu atan Başkan Karslı, daha sonra kendisi için Odunpazarı İlçesinde hazırlanan kahvaltıya geçti. Büyük bir neşe içinde yapılan kahvaltıda Başkan Karslı, partililere programlarının ve seçim startejisi hakkında bilgi verdi. Hemen Hemen her İlin kendi bölgesine göre bir seçim startejisi uygulamasını isteyen Genel Başkan Karslı, ’Bizim amacımız bölge halkının sorunlarını dinleyip onlara çözüm üretmek. Bir Antalyalı ile bir Hataylının sorunu bir değil. Bir Eskişehirli ile bir Bursalının sorunu bir değil. Ona göre  iyi ve halkın yararına olan seçim strartejisi uygulamamız lazım’ diyerek  bazı yerel medya mensuplarının sorularını yanıtladı.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Eskişehir’in Merkez İlçeleri arasında yeralan Odundapazı İlçesi’nde bulunan tarihi KURŞUNLU CAMİİSİNDE öğle nazmazı kıldı. Başkan Karslı’ya diğer Merkez Partililer de eşlik etti. Başkan Karslı, Cuma namazı çıkışı Kurşunlu Camiisine çok yakın yerde bulunan bir kahvede oturarak Eskişehirlilerle sonbet etti. Sorunları da dinleyen Karslı, kahvede kendisini dinlemeyen gelen  Eskişehirlilere partisinin programı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Sokaktan geçen bir vatandaşın Başkan Karslı’yı gördükten sonra yanına gelerek, ’Kusuru bakmayın. Ben değil ama eşim sizi çok iyi tanıyor ve bütün programlarınızı takip ediyor. Sizden övgüyle bahsedince ben de yanına geldim’diyerek duygularını dile getirdi.

Başkan Karslı, oturdukları kahvenin hemen yanındaki handa bulunan Mihalıççık Derneği’ni ziyaret etti. Başkan Karslı, geçen hafta Ege Bölgesi turunda Muğla, İzmir ve Manisa’da yaşadıklarını  şu sözlerle dile getirdi. ‘Halkı karnımız aç olsun ama iyi bir lider gelsin. Artık bölünmeden ,bölücülükten bıktık’ dediklerini dile getirerek, Türkiye’de eski seçim havasının da olmadığını sözlerine ekledi.