Genel Başkan Karslı, ‘Şehzadeler Şehri’nde pankartlarla karşılandı

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr Abdurrahim Karslı, kamuoyunda  ‘Şehzadeler Şehri’ olarak bilinen Manisa’da  partisiyle ilgili bir dizi  toplantılara katıldı, açılış yaptı ve Manisa Medya TV’ de hazırlanan canlı yayın konuğu oldu.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Manisa’da ’Şehzadeler Şehri’ne hoş geldin yazılı pankartla karşılandı.Genel Başkan Karslı, partisinin İl Başkanlığı ve Seçim Bürosu açılışlarında bölgenin kendine has kıyafetli  Efeleri tarafından karşılandı ve Efelerin sergiledikleri halk oyunlarını seyretti.

Başkan Karslı, partisinin Manisa Milletvekili adaylarının proje önerilerini  ve sorunlarını dinleyerek çeşitli  çözüm yolları ve bölge halkına göre bazı önerilerde bulundu. Karslı burada yaptığı konuşmada, ’Buradan söylüyorum bu ülkene 24,6 milyon kişi sosyal yardımla yaşıyor ama nasıl yardım alıyor, nasıl yeşil kart sahibi oluyor. Bunu nasıl yapıyor herkes biliyor ama ben yine de bilmezlikten gelenler için yüksek sesle bağırıp bu ülkede, bir dayınız yoksa bir kartvizitiniz yoksa bir partiye üye değilseniz yaşama şansınız  yok. Sen çocuğunu yarış atı gibi çalıştır,yeme okut bir yere gelsin diye emek ve nafile vatandaşım nafile çünkü sen o partiye üye değilsen şansın yok, halkın değil, yandaşın mutlu olduğu bir ülkede yaşar hale geldik’dedi.

Emeklilerin içler acısı durumunu bizzat gördüğünü ve yabancı uyruklu emeklilerin keyif çatmak için Türkiye’ye geldiklerini ancak Türk emeklisi de ikinci bir iş peşinden koşturduğuna dikkat çeken Genel Başkan Karslı,’Ben bağırıyorum ev yanıyor. Vatandaş yanıyor, emekli yanıyor,hukuk yanıyor, işçilerimiz, çiftçimiz perişan. Ben bağırıyorum sizin sesinizle bağırıyorum bakın medyada güven yok 4 gündür Egeyi karış karış dolaşıyorum feryat ediyorum ülke yanıyor, hukuk yok diyorum hangi ulusal medya geldi dinledi. Sonrada vatandaşımızda algı yaratıyorlar bunlar barajı geçemez kapatıp giderler diye YALAN söylüyorlar. Bizi halkla buluşturmuyorlar, korkuyorlar halk uyanırsa ampulleri kapatırsa diye korkuyorlar. Bizden Sonra 25 Parti Kurdurdular ki biz  aralarında kaybolalım. Bana itiraf ettiler biz sizden sonra birçok parti kurduk, sizi nazara, dikkate almasınlar dedik ama beceremedik. Bakın şimdi hepsi kapatıyor, istifa edip gidiyor, ama Merkez Parti dimdik ayakta ve seçime giriyor ’ diyerek tepkisini dile getirdi.