Genel Başkan Prof. Karslı: ”Bunlar hangi yüzle, 400 istiyorlar”

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı,’Hükümet, halktan 400 milletvekili istiyor. Hangi yüzle istiyor. Yüzleri olsa 400 milletvekili istemezler. 404 gibi yapıştılar. İlk 400’ü eskittiler, yeniden çalıp çırpmak için bir daha lazım diyorlar’ dedi.
Merkez Parti, İstanbul Sultangazi İlçesinde iki seçim koordinasyon merkezinin açılışını birden gerçekleştiren Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı,’Bir taraftan açılış yapıyoruz, diğer taraftan da seçim startı veriyoruz. İki önemli olayı birden gerçekleştiriyoruz. Bundan daha kutsal bir iş var mı?’ diye sordu. Sultangazi İlçesinin girişinde uzun bir araç konvoyu ile karşılanan Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, İlçe binasının girişinde kurulan kürsüde Sultangazililere hitap etti. Başkan Karslı, konuşmasında hükümeti hedef tahtasına oturtarak adeta köşeye sıkışmış bir boksör gibi yumruk indirdikçe indirdi. Başkan Karslı daha sonra şunları söyledi:’Bu hükümet 400 milletvekilini hangi yüzle istiyorlar. Yüzleri olsa 400 vekil istemezler, yüzsüzler 404 gibi yapıştılar. İlk 400’ü eskittiler yeniden çalıp çırpmak için bir yeni dörtyüz daha lazım diyorlar.İnsanlar açlık çekerken onlar Saraylarda saltanat sürerler. Bizim için Saray zenginliği değil, halkın zenginliği önemli.’

Konuşması sık sık kalabalık tarafından alkışlarla kesilen Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, hedef aldığı hükümete yüklendi. Zaman zaman yükselen ‘Başbakan Karslı’ sloganı Sultangazi’nin birçok bölgesinde duyulması heyecana neden oldu. Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, Sultangazi İlçesinin düzenlediği diğer etkinliklere katılarak moral depoladı.