“Hitabet Sanatı ve Beden Dili” eğitimine yoğun ilgi

24 Mayıs 2018

TRT Baş Spikerlerinden Cihangir Göker, Merkez Partisi Genel Merkez binasında “Hitabet Sanatı ve Beden Dili” eğitimi verdi.
Açılış konuşmasını Merkez Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ahmet Oğuz’un yaptığı eğitim 2 saate yakın sürdü. Etkili ve güzel konuşma becerilerine yönelik egzersizler yaptıran Göker’in eğitimine katılım yoğun oldu.
Türkçe’nin doğru kullanılmasının önemine dikkat çeken Göker, Konfüçyüs’e atıfta bulunarak, “Konfüçyüs’ü anmadan geçemeyeceğim. Kendisine sormuşlar. Bir ülkeyi yönetmeye çağrılsaydınız yapacağınız ilk iş ne olurdu? Büyük filozof, şöyle cevap verdi: Hiç kuşkusuz, dili gözden geçirmekle işe başlardım. Şöyle ki, dil kusurlu olursa, sözcükler düşünceyi iyi anlatamaz. Düşünce iyi anlatılmazsa, yapılması gereken şeyler doğru yapılamaz. Ödevler gereği gibi yapılmazsa, töre ve kültür bozulur. Töre ve kültür bozulursa, adalet yanlış yola sapar. Adalet yoldan çıkarsa, şaşkınlık içine düşen halk, ne yapacağını, işin nereye varacağını bilmez. İşte bunun içindir ki dil, çok önemlidir” dedi.
Eğitimin ardından, Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abduurahim Karslı adına, Eskişehir İl Başkanı Makaroç ve Kadın Kolları Genel Başkanı Mehlika Başar tarafından şilt ve çiçek takdimi yapıldı.