İstanbul 2. İstişare Toplantısı Yapıldı

30 Mayıs 2018

Merkez Parti İstanbul 2. İstişare toplantısı Bakırköy’de yapıldı. Toplantıya Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve çok sayıda parti yöneticisi ve partili katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Siyasi ve Parlamento İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Çebi “İktidar her yere yeni Türkiye diye ilan vermiş. Yeni mi aklınıza geldi. 12 yıldır yeni Türkiye yoktu da şimdi mi başladı ?.Ne yeni Türkiye’si ? Bildiğiniz Ortadoğu ülkesi olduk. Ne huzur kaldı, ne de barış. Ülke bu iktidar ile her geçen gün daha çok batağa saplanıyor. Bu iktidarı durdurmanın tek yolu seçimde başarılı çıkmaktır. Bunun için hep beraber daha çok çalışmamız lazım ki, 2015 Haziran’da iktidar olalım ve ülkemizde huzuru, güveni, barışı, adaleti sağlayalım” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ise “Bu iktidar ömrünü tamamlamıştır. Zaten bir proje partisiydi. Bunu kendilerine yakın olanlar itiraf ettiler. Hem de benim evimde, şahitler huzurunda. Artık bu ülkenin AKP’den kurtulma zamanı gelmiştir. Hukuku, adaleti, huzuru, barışı ortadan kaldıran bir hükümet daha fazla iktidarda kalamaz, kalmamalı. Merkez Parti, işte bu AKP iktidarını indirmek için ortaya çıkmıştır. Sizlerin de gayretleri ile 2015 Haziran seçimlerinde bunu gerçekleştireceğiz. Teşkilat çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Biz bir söz verdik, Ocak ayı itibarıyla tüm illerde teşkilatlanma bitecek. 1 milyon üye projemizi de gerçekleştireceğiz. Hep beraber çalışarak iktidara yürüyeceğiz ve AKP’nin hukuksuzluklarına, akıl almaz uygulamalarına son vereceğiz. Bu ülkede huzuru, barışı, adaleti sağlayacağız” diye konuştu.