KARSLI: “17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Dosyası Kapanmadı”

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı “Hükümet, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet dosyasını kapattırabilir ama vicdanları susturamaz” dedi.
Savcının takipsizlik kararını eleştiren Merkez Parti Genel Başkanı açıklamasında şunlara yer verdi :
“Bu dava zaten baştan beri usulsüz yürütüldü. Yargıya yolu düşen herkesi kolayca çete ilan ettiler. Ama bankacısından siyasetçisine ve aile fertlerine kadar işin içine sayısız isim dahil olmasına rağmen işin üzeri örtüldü. ‘Örgüte rastlanmadı’ denildi. Daha nasıl örgüt olacak? Çelik kasalar, ayakkabı kutuları, dolarlar tüm deliller karartıldı ve yok sayıldı. Alınan görüntüler, ses kayıtları, hediye saatler, ödenen paralar hepsi yalan; bunlar sütten çıkmış AK kaşık! Meclis bu konu ile ilgili komisyon kurdurdu ama düşünün ki; savcı, komisyonun kararını bile beklemedi ve takipsizlik kararı verdi. Şimdi yolsuzluğa karışan bütün bu bakanları, onların paraları istifleyen çocuklarını, banka kasasını evlerine taşıyan bankacıları ‘yargı mağduru’ mu ilan edeceğiz? Ancak AKP unutmasın ki; bu yolsuzluk ve rüşvet dosyası kamuoyunun vicdanında kapanmadı ve kapanmayacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi, iktidara geldiğimizde tüm bu dosyaları yeniden açacağız ve bu milletin hakkını iade edeceğiz. Haramilerin saltanatını yıkacağız.”
“HÜKÜMETİN AKİL ADAMLAR SENARYOSU DA ÇÖKTÜ”
Hükümetin toplumda belli ismi ve kitlesi olan insanlardan kurduğu “Akil Adamlar” senaryosunun da çöktüğünü vurgulayan Karslı “Hükümet kendi görüşlerini Türk halkına kabullendirmek amacıyla halkın teveccüh gösterdiği isimler üzerinden kendi politikalarını aklamaya çalıştı ama son toplantı artık bu yöntemin de işlemeyeceğini ortaya koydu. Zaten bu isimlerin çoğu, karşı koyamadıkları için bu toplantıya katlıyorlardı. Perde arkasında bu isimlerin tehdit ve şantajla oraya taşındıklarını biliyoruz. Belli ki; onlar da daha fazla kullandırtmak istemediler kendilerini. Hükümet bundan sonra da böyle bir toplantıyı düzenlemeye cesaret edemez. Hükümet ‘Kürt Açılımı’ adı altında PKK ve Apo’yu muhatap almaya devam etsin. Bizim işimizi kolaylaştırıyorlar” dedi.