Karslı: “AKP Döneminde Çıkan Kanunlar İptal Edilmeli”

31 Mayıs 2018

Merkez Parti “Salı Toplantılarında” Torba yasa ve getirdikleri tartışıldı. Genel Başkan Prof.Dr. Abdurrahim Karslı yaptığı konuşmada “Bundan sonra gelecek olan iktidar bir kanun çıkarmalı ve AKP döneminde çıkan tüm kanunlar iptal edilmeli. Tüm kararlar incelenmeli” dedi.
Torba yasa kavramını bu hükümetin ortaya çıkardığını vurgulayan Karslı “Düşünün ki kanun yapıyorsunuz, ne süresi belli, ne insanlar biliyor, ne de kamuoyunda tartışılıyor. Kanunlar daim olur, sabit olur. Gelin görün ki, bizde her yıl değişiyor. Bırakın hukuk kurallarını, bu kainat kurallarına aykırı. Kendilerine uygun, kişiye özel kanunlar çıkartıyorlar. Dindar değil dinci, kindar ve paracı bir iktidar var. Bundan sonra gelecek olan iktidara çok önemli bir görev düşüyor. Hemen bir kanun çıkarmalı ve AKP döneminde çıkan tüm kanunlar iptal edilmelidir. Tüm kararlar incelenmelidir.” diye konuştu.

Öte yandan Genel Başkan Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Has Parti ve Liberal Parti’den Merkez Parti’ye yeni katılanlara yapılan bir törenle rozetlerini taktı.