Karslı: ”Asgari ücret 1500TL

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, yazılı, görsel ve İnternet portallarını bünyesinde barındıran ve kamuoyunda ‘Havuz Medyası’ olarak bilinen medya grubuna yeni bir isim buldu: “Kanalizasyon Medyası”.
Merkez Parti’nin Ankara’da 22 Şubat Pazar günü Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda düzenlediği ‘Katılım’ şölenine katılan ve gördüğü coşkulu kalabalık karşısında memnuniyetini dile getirmek için partililere Beyaz ve Kırmızı karanfil dağıtan Genel Başkan Abdurrahim Karslı, sahnelenen ve Türkiye’nin mozaiği olarak adlandırılan çeşitli bölgelere has oyunları büyük bir keyif le izledi. Mevlana’dan Yunus’a, Koca Yusuf’tan Ata Barına, Dadaş Barından Karadeniz ezgilerine kadar çok sayıda gösteriyi izleyen Genel Başkan Karslı, daha sonra mikrofonu alarak partililere hitap etti.

Başkan Karslı, cumartesini pazara bağlayan gece bir grup gazetecinin ‘Havuz Medyası’nda buluşup Suriye’de bulunan ve Türk toprağı sayılan Süleyman Şah Türbesini tartıştıklarını belirterek şunları söyledi: “Şimdi akşam oturdum kanallar arasında dolaşırken birden gözüme takıldı. Şu ‘Havuz Medyası’ dediğimiz kanallardan birinde yandaş gazeteciler oturmuşlar, Süleyman Şah Türbesi’ni tartışıyor. Yok efendim bizim orada şu kadar askerimiz var. Oraya IŞID değil hiçbir güç gelemez filan. Onlar Süleyman Şah Türbesini tartışırken, oradaki askerimizden ve TSK güçlerimizden bahsederken bizim askerimiz operasyon yapmak için çoktan yola çıkmış haberleri yok. Ne yapacağını ve nasıl hareket edecekleri komutanları tarafından askere anlatılmış. Herkesin ‘Havuz Medyası ‘ dediği benim ise “KANALİZYON MEDYASI” dediğim Medyanın dünyadan haberi yok. Onlar neyi tartışıyorlar, bizim askerimiz neler yapıyor. Bunların bırakın Dünyayı daha Türkiye’den haberleri yok. Onun için de ben çeşitli yazılı, görsel ve İnternet portalını bünyesinde barındıran, kamuoyunun ‘Havuz Medyası’ diye isim taktığı Medya grubuna ben” KANALİZASYON MEDYASI” diyorum’ dedi.

Genel Başkan Karslı’nın gerek ‘Havuz Medyası’ ile ilgili sözleri ve gerek yeni taktığı“KANALİZASYON MEDYASI” sözleri partililerden büyük alkış aldı. Başkan Karslı, “Türkiye, Cumhuriyet tarihinde ilk defa toprak veren ve toprağını bırakıp kaçan bir ülke durumuna düşmüştür. Türk Milleti gerekirse seve seve kanını ve canının verir ama tek karış toprağını vermez. Ama ne yaptılar toprağımızı bırakıp kaçtılar. Bunu da marifet sayıyorlar” diyerek oklarını bugünkü Hükümete yöneltti.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, açlık sınırının 1300 lira olduğuna dikkat çekerek, ’Bunun için asgari ücretin en az 1500 lira olması lazım ki adama da birkaç kuruş harçlık kalsın” diyerek emekli ve ve asgari ücretlilere umut dağıttı.