Karslı: “Asıl çatı Merkez Parti’dir”

30 Mayıs 2018

Sayıları 300’ü bulan AK Parti, CHP ve MHP’de tekrar seçilemeyecek milletvekillerinin harekete geçtiğini belirten Karslı, “Geriye dönüp bakacak olursak, her seçimde milletvekillerinin ortalama yüzde 50’si değişmiş.
Geçtiğimiz seçimlerde CHP, milletvekillerinin yaklaşık yüzde 64’ünü, AKP yüzde 58’ini, MHP ise yüzde 38’ini değiştirmiş. Bu hesaptan gidersek; mevcut CHP’li milletvekillerinin 81’i, AK Partili milletvekillerinin 180’i, MHP’li milletvekillerinin 20’si, listelerde yer bulamayacaklar. Dolayısı ile bunların her biri, kendilerini tekrar meclise taşıyacak arayış içerisindeler.
İşin içinde olduğumuz için yakından biliyoruz. Zaten bir kısmı parti politikalarını ve lider sultasını bahane ederek arayışa başladı bile. CHP’de Tarhan’ın istifasının arkası gelecek. İdris Naim Şahin’in gücü bir bölen olmaya yetmez ama asıl kaynama AK Parti içinde. AKP’de üç dönem sorunu yaşayan bazı milletvekilleri ile Davutoğlu’nu yetersiz bulanlar çok rahatsız. Ancak asıl çatı, Merkez Parti. Bunu bir kez daha söylüyorum. Herkes laf üretirken biz teşkilatlanmayı bitirdik, harıl harıl seçime hazırlanıyoruz. İktidarı biz göğüsleyeceğiz. Bizi dikkatli takip edin“ diye konuştu.