KARSLI: “Bahçeli MHP’nin Mezar Kazıcısıdır”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim KARSLI, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi sert bir dille eleştirerek, “Ne adına, ne de bulunduğu partinin misyonuna layık olamayan Sayın Bahçeli, köklü bir ideolojiyi adeta gömmeye çalışıyor” dedi

Devlet Bahçeli’nin MHP’yi, AK Parti’nin destek gücü haline getirdiğini iddia eden Karslı, “Devlet Bey, AKP’nin sıkıştığı her noktada imdadına koştu. AKP’nin suyuna giderek milliyetçilikle ilgisi olmayan işlere imza attı. İşte; en son örnek, tezkere meselesi. Biz kıyamet kopardık. Bunun sakıncalarını anlatmaktan dilimizde tüy bitti. MHP ‘evet’ demeseydi tezkere geçmeyecekti ama Bahçeli’nin talimatıyla AKP, okyanus ötesi patronlarına verdiği sözü yerine getirmiş oldu. Şimdi de çıkmış ‘Peşmerge’ye neden geçiş izni veriyorsunuz’ diye soruyor. Aklınız neredeydi Devlet Bey? Bu işleri oyun mu sanıyorsunuz?” diye konuştu.
Tezkere oylaması öncesinde MHP’li milletvekillerine tek tek ulaşarak ülkenin yüz yüze kalacağı sıkıntıları anlattıklarını kaydeden Merkez Parti Genel Başkanı, “İnanıyorum ki; milletvekili kardeşlerimizin çoğu elleri titreyerek attı evet oyunu. Zaten partideki heyecan kaybından memnuniyetsizliği anlamak mümkün. Yüreğinde ülke sevdası taşıyan herkesi bizim bayrağımız altına bekliyoruz. Azmin, mücadelenin ve vatan sevgisinin yeni adresi Merkez Parti” dedi.