Karslı: ‘Bayrak İnmesin, Vatan Bölünmesin, Ezan Susmasın’

24 Mayıs 2018

Mekez Parti seçim çalışmalarına hızla devam ederken Kasımpaşa Seçim İrtibat Bürosu da coşkuyla açıldı. Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı ve ekibi Kasımpaşa’ya büyük bir araç konvoyu eşliğinde girdiler.

Genel Başkan Yardımcısı Emekli Paşa Erol Tutal, sanatçı Balık Ayhan, İstanbul İl Başkanı Hasan Zehir’in de bulunduğu açılışta Kasımpaşa’da yapılan yoğun çalışma göze battı.

Bir yandan ‘Merkez Parti Halkın Gözlerini Açıyor!’ sloganıyla ücretsiz göz tansiyonu kontrolü yapılırken bir yandan da çeşitli ikramlar eşliğinde parti programı ve seçim beyannamesi tanıtıldı.

Daha sonra mikrofonun başına geçip Kasımpaşa halkına seslenen Karslı şu konulara değindi:

Seçim çalışmalarını görüyoruz iktidarın milyar dolarlar harcıyorlar bu para kendi ceplerinden değil milletten çaldıkları paralar. Zengin ettiklerinin hibeleri.
Dinde sorun yok kendini dindar gösteren fırsatçılarda sorun var. Dini duyguların sömürülmesine artık izin vermeyin.
Eğitimi de sıfırladılar. Geleceğimiz ile oynuyorlar.
Memleketin doğusunda PKK’nın kanunları işliyor. Yabancı destekli bu terör örgütünü durdurmak yerine başını kendisine şeyhülislam yapmış bir cumhurbaşkanı var.Bir de onun kuklası Davutoğlu.
Bayrak inmesin, Vatan Bölünmesin, Ezan susmasın diyoruz. Samimi bakanlar görecektir ki Merkez Parti bu ülkenin aradığı çözümdür.
Bakın ekonomi büyüyor diyorlar. Yalan reel bir büyüme yok borç büyüdükçe büyüyor ve ve bu taşeron sistemiyle yandaşlarını zengin ediyorlar.
Sınırlarımız ateş çemberi olmuş. Suriye, ışid kendi elleriyle besledikleri karışıklıklar.
Ve oyları düşüyor bunları koz olarak bekletiyorlar bu ateşe bizi düşünmeden çeker bunlar. Herkes elini vicdanına koyup öyle gitsin sandığa. Güçlü gözükenin ilüzyonuna aldanmayın. Bunlar siyaseti kendilerine meslek bellemiş. Kar amacı güdüyorlar. Hizmet vermek, milletin sorunlarını çözmek yok akıllarında. Her seferinde kendi paçalarının derdindeler.