Karslı: ‘Bir sosyal devlet partisiyiz, kitle partisiyiz, sosyal devletten yanayız’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı partisinin İl Binası açılışı için Sakarya’daydı. Eşi Fatma Karslı’nın da bulunduğu açılış töreninde halka seslenen Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, sonrasında TRT ve Sakarya 54 televizyonlarına röportaj verdi.
Abdurrahim Karslı’nın yanındaki ekipte millet vekili adayları Genel Başkan Yardıncısı İbrahim Çebi ve Merkez Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Mehlika Başar da vardı.

Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ne de ziyarette bulunan Karslı, anı defterini imzaladı ve özgür bir basın temennisini tekrar dile getirdi.

Sakarya 54 Televizyonu Genel Müdürü Ahmet Bol’ın ağırladığı Karslı, verdiği röportaj ve konuşmalarında şu konulara değindi:

Biz bir sosyal devlet partisiyiz, kitle partisiyiz, sosyal devletten yanayız.
Din, dil, ırk ayırt etmeksizin herkese eşit mesafede kucaklayan bir siyasetimiz var. Herkese özgür olabileceği yaşam alanlarını oluşturma sözümüz var. Huzur, barış ve muhabbeti sağlayacağız.
Basın ikiye bölünmüş durumda: Cemaat ve Hükümet medyaları ulusal basına haki. Biz asla bu ikisinden de taraf değiliz ve bizim ulusal medyada halkımıza ulaşmamız engellenmeye çalışılıyor. Bu noktada yerel medya kuruluşlarına teşekkür ediyorum. Bizi çekinmeden ekranlarına ve sayfalarına taşıyorlar. Merkez Parti’nin yeniliğini halkımıza ulaştırmamızda yardımcı oluyorlar.
Yeni bir partiyiz. Tertemiz insanlardan kurulu, tertemiz bir siyaset yapan, dürüst ve çıkar gütmeyen bir partiyiz. Arkadaşlarım ve ben dokunabildiğimiz kesimlerde yarattığımız değişim ve uyandırdığımız umudu görüyoruz ve heyecanlıyız.
Bu hükümet 400 milletvekilini hangi yüzle istiyor? Yüzleri olsa 400 vekil istemezler ama bu yüzsüzler 404 gibi yapıştılar. İlk 400’ü eskittiler yeniden çalıp çırpmak için bir yeni dört yüz daha lazım diyorlar. İnsanlar açlık çekerken onlar saraylarda saltanat sürerler. Bizim için Saray zenginliği değil, halkın zenginliği önemli.