Karslı: ’Emekliye 2.500 lira hibe edeceğiz’

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, ‘Bir kereye mahsusen ve emeklilerimizi rahatlatmak için 2 bin 500 lira hibe yardımında bulunacağız. Kesinlikle bunu geri almayacağız. Bu da Merkez Parti’nin emeklilerimize bir nefes alma yardımı’ dedi.

Merkez Parti’nin, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonunda düzenlediği ‘Katılım Toplantısı büyük bir şölene sahne oldu. Hemen hemen ülkenin dört bir yanından insanların kara, fırtınaya, soğuğa ve yağmura aldırmadan otobüslerle Ankara yoluna düşmeleri başta Merkez Parti Genel Başkanı Abudrrahim Karslı olmak üzere, Parti Genel Başkan Yardımcılarını umutlandırdı. Çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği salonda alkış tufanı altında söz alan Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, gördüğü coşkulu kalabalık karşısında memnuniyetini dile getirdi.

Emeklilere ve asgari ücretle çalışanlara müjde üzerine müjde veren Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı büyük alkış alan konmasını şu sözlerle sürdürdü: ”Merkez Parti iktidarında emeklilerimize bir kereye mahsus olmak üzere 2 bin 500 lira yardımda bulunacağız. Bu paranın kesinlikle dönüşü olmayacak. Yani Kimseden para pul istemeyeceğiz. Amacımız bir nebze de olsun emeklilerimiz rahatlatmak. Onların nefes almasını sağlamak.’

“Bağ-Kur emeklisinin eline bugün 650 lira, kısa adı SGK olan Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emekli olan kişinin eline 750 lira ve Asgari ücretle çalışan birinin eline ise 950 lira geçiyor” diyen Başkan Karslı, ”Şimdi bu parayla nasıl geçiniliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı kalktı dedi ki,’Bu para çok güzel. Gayet güzel geçinilir’ o zaman Bakana sokmak lazım sen kaç parayla geçiniyorsun. Bu 800 lirayı sana verelim ve sen geçin bakalım geçinebilecek misin?” diyerek Bağ-Kur, SGK ve Asgari ücretlilerin durumlarını belirleyen tabloyu çizdi.