Karslı ”Hükümet Nerede?”

30 Mayıs 2018

Yağmur nedeni ile Antalya ve Edirne’de mağdur olan binlerce vatandaşın durumuna tepki veren Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, hükümetin sorumluluklarını yerine getirmediğini vurguladı.

Hükümetin ülke sorunları ile ilgilenmediğine dikkati çeken Karslı, “Ülkede ciddi bir tabii afet yaşanıyor. Elektrik, doğal gaz, su, saatlerdir verilemiyor. İnsanlar perişan. Hükümet, yaşananlara gözünü kapatmış, kulağını tıkamış durumda; nerede ne yaptıkları belli değil. Sanki hiç bir şey olmamış gibi davranıyorlar. Antalya gibi ülke turizminin göz bebeği Büyükşehrimizin durumu içler acısı. Aynı tablo iki gün öne de Edirne’de yaşanmış, hükümet yine ilgisiz kalmıştı” diye konuştu.
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı açıklamasını şöyle sürdürdü :
“Bu yeni bir olay da değil. Ne zaman iki damla yağmur fazla yağsa kentlerimiz yaşanmaz hale geliyor. Altyapı çökmüş. Yerel yöneticiler olan biteni çaresizlik içinde seyrediyor. Her yıl bu mevsimde aynı sıkıntılar yaşanıyor, aynı çileler çekiliyor. Bu yaşananları bile bile tedbir almayan
hükümet, ortadaki bu durumdan sorumludur. Şimdi soruyorum: Bu hükümet nerede, ne bekliyor, ne zaman vatandaşa el uzatacak?”