Karslı: ”İcra iflas davalarındaki dosyaları dolaplara sığdırmak mümkün değil”

30 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Bugün TV’de ‘Merkez Siyaset’ programına konuk oldu. Tarık Toros’un sorularını yanıtlayan Karslı, Merkez Parti’nin seçimlere hazır olduğunu belirtti.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, ’AK Parti bir proje partisidir. Çünkü konu benim evimde konuşuldu ve bu iddayı ortaya atan da olayın içinde bizzat görev alan kişidir. Bunu ben söylemiyorum. Onlar birkaç ay önce benim evimde konuştular ve olayın canlı tanığı da bir gazetecidir. Zaten olayı kendi köşesinde doğruladı’ dedi.

Bugün TV Genel Yayın Yönetmeni Tarık Toros’un hazırlayıp sunduğu ‘Merkez Siyaset’ programına konuk olan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, çeşitli iç ve dış konular hakkında bilgi verdi. Tarık Toros’un ‘Ak Parti bir proje partisi mi? ‘sorusuna Başkan Karslı ’Evet AKP bir proje partisidir. Çünkü olay benim evimde gündeme geldi. Konuyu gündeme getiren de Abdurrahman Dilipak’tır. Onun şahidide yine kendi meslekdaşı köşe yazarı gazeteci Ali Bulaç’tır. Hatta Bu olay daha önce bazı kişiler tarafından da dile getirildi’ dedi.

Başkan Karslı, Tarık Toros’un ekonomi ile ilgili sorusuna da ’Türkiye’de ekonomi çok kötü. Bugün Irak’a mal satamıyoruz, komşumuz Suriye’ye keza öyle, Mısır ise limanlarına bile giremiyoruz. Halbuki eskiden Mısır limanlarını tahliye için kullanıyorduk” dedi. ”Önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinde bunu açık bir şekilde göreceğiz. İcra iflas benim ihtisas alanımdır. İş adamı bana geliyor,’Ya borcu ertele, ya da iflasımı iste’ diyor.Bugün icra iflas davalarındaki dosyaları dolaplara sığdırmak mümkün değil. Dosyalar artık koridorlara taşmaya başladı’ diyerek Türk Ekonomisini bekleyen tehlikenin ilk sinyallerini verdi.”

Partilerinin her görüşe açık olduğunu belirten Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, ’İster en uç soldan olsun,ister en sağdan olsun isterse muhafazakar olsun bizim kapımız her görüşe, her insana açıktır.Herkes gelebilir bizim Merkez Parti Mevlana gibidir. İsteyen kişi ve parti gelip bize sığınabilir’ dedi.

BEZ AFİŞE TAHAMMÜLLERİ YOK

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, iktidarın ve onun uzantısı olan belediyelerin, bez afişe dahi tahamülleri olmadığını belirterek, ‘’Merkez Parti İstanbul İl Teşkilatı, İstanbul’un trafiğini ve insanların geçiş yollarını kapatmayacak bir şekilde şehrin çeşitli bölgelerine Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı nedeniyel bez afişler asmışlar. Bunlardan bir tanesini de tam benim evimin bulunduğu sokağın başına ve yol kenarındaki demir parmaklıklara bağlamışlar. Kimseye zararı yok. Ama ne yazık ki Üsküdar Beledilyesi Zabıta Ekipleri gelip afişi sökmüşler. Halbuki bizim birkaç metre aşağımızda AKP’nin afişi var. Ona dokunmuyorlar ama gelip bizim afişi söküyorlar. Bunların bez afişe bile tahamülleri yok. Ben parti kurarken birçok zorlukla karşılaştım. Adam bulunduğu ilin kurucusu. Bürokrat eline kağıdı alıyor . Sen şu kadar sosyal yardım alıyorsun. Yok senin oğlun şurda çalışıyor, yok senin kızın orada çalışıyor.İşten çıkarırız tehdidinde bulunuyorlar. Yani böyle bir anlayışla karşı karşıyayız” dedi.

AFİŞ

ASGARİ ÜCRET 1500 LİRA OLACAK

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, Tarık Toros’un gelen e-maillerden asgari ücretle ilgili olarak sorduğu soruya şu yanıtı verdi. ‘’Kesinlikle asgari ücret bin 500 lira olacak. Bunun için de Türkiye Cumhuriyeti’nin özelleştirdiği malarının gerçek değerini bulup ortaya koyacağız. Yaptığımız çalışmalardan çıkan sonuca göre 600 milyar dolar devletin kaybı var. İşte vereceğimiz bin 500 lirayı bu paradan karşılayacağız. Emeklinin içler acısı durumu ortada. Bir Bağ-Kur emeklisi 650 lira alıyor düşünebilir musunuz? Biz insanlarımıza bir kanun bir düzen çerçevesinde Sosyal Yardımı bir sadaka gibi değil, devletin yapması gerekli olan şekilde yapacağız’ diyerek Bağ-Kur ve SGK Emeklilerine güvence verdi.

HAŞİM KILIÇ, SEÇİM SONUCUNU BEKLİYOR

Anayasa Mahkemesi eski Başkanı Haşim Kılıç ile sürekli görüştüğünü belirten Başkan Karslı, ‘’Haşim beyle zaman zaman görüşüyorum. Ancak Haşim bey bana göre, 7 Haziran seçimlerini bekliyor. Ondan sonra karar verecek. Bakalım tercihi hangi partiye olur’ diyerek, Abdullah Gül, Ali Babacan ve diğer eski parlamenterlere kapıyı açık bıraktı. Başkan Karslı, Merkez Parti’ye çok sayıda katılım olduğunu, Milletvekilliği için çok sayıda kişinin başvurduğunu belirterek, her şeyin birkaç gün içinde belli olacağını sözlerine ekledi.