Karslı “İdam geri gelecek”

31 Mayıs 2018


Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı Erzurum’da verdiği konferansta “İdam cezası geri gelecek” dedi.
Erzurum İl Başkanlığı’nın açılışı sonrası Doğu Anadolu Kongre Merkezi’nde bir konferans veren ve partililere seslenen Abdurrahim Karslı “İktidara geldiğimizde adaleti sağlamak ve binlerce vatandaşımızın ölümüne neden olan Abdullah Öcalan’ı asmak için idam cezasını geri getireceğiz. Devletin namusu Güneydoğu’da PKK’ya teslim edilmiştir. Biz ülkemizi bu durumdan kurtaracağız” diye konuştu.
Şu anda mecliste bulunan tüm partileri eleştiren Karslı “Partilerin bir tanesi dindar. İçerisinde adalet ve kalkınma var. Kurulduğunu duyunca ‘Hem kalkınacağız, hem adaletli olacağız. İlaç gibi bir şey’ dedim. Ama geldiğimiz noktayı biliyoruz. Bir tanesi BDP idi HDP oldu. Bütün maksatları Türkiye’yi bölmek. Biri kendinden başka milliyetçi kabul etmez. Halbuki milliyetçilik memleketi sevmek, dini sevmek, ahlakı sevmek, milletin menfaatini her şeyden önde tutmaktır. Kenarda bekleyip iktidar olmak için dua ediyorlar. Bir diğeri ise yıllardan beri çoğu vatandaşın dediği gibi, Atatürk’ü pazarlayan, CHP dediğimiz Atatürkçü bir parti. Atatürk gelse bunları sokaktan kovar” diye çıkıştı.
Kendisinin dindar bir cumhuriyetçi olduğunu vurgulayan Karslı “Bu zamanda Cumhuriyet bizim için bir nimet. Biz bu cumhuriyeti geliştirmek ve korumak zorundayız. Bu cumhuriyetin samimi çocuklarıyız. ‘Dindar Cumhuriyetçiyim’ sözünü kasten kullanıyorum. Kimse siyasete dinimizi alet etmesin diye kullanıyorum. Ben hem dindarım, hem cumhuriyetçiyim. Birbirini nakzetmez, birbirine kuvvet verir. Ve benim için cumhuriyet bir nimettir” dedi.

Merkez Parti © 2014 ANKARA