Karslı: İnce Eleyip Sık Dokuyoruz

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, “Partimize katılacak milletvekili arkadaşlarımızın kendi menfaatini değil, milletin menfaatini esas alması gerekiyor” dedi.

Karslı, Antalya’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, partiyi 3 yıllık bir mücadelenin sonucunda 7 Temmuz’da kurduklarını hatırlattı.

Bugüne kadar 60’tan fazla ilde teşkilatlandıklarını bildiren Karslı, her görüşten vatandaşın olmasını istemeleri nedeniyle teşkilatlanmada biraz zorlandıklarını kaydetti.

Partilerinin 25 Ekim’de genel kongre yapacağını belirten Karslı, “Seçimlere girebilmek için iki şartın gerçekleşmesi lazım; Birincisi ülke genelinde yarıdan fazla ilde teşkilatlanmış olmak. İkincisi de teşkilatlandığınız illerin ilçelerinin de en az üçte birinde teşkilatlanmak. Biz, bu iki şartı da gerçekleştirdik” diye konuştu.

Şimdiye kadar kurulan partiler arasında en hızlı teşkilatlanan parti olduklarını dile getiren Karslı, “Herkesi gözden geçirelim dememize rağmen oldukça hızlı teşkilatlandık. İnşallah bundan sonra genel kongremizi de kazasız belasız atlatabiliriz. Artık bir şey kalıyor, sözümüzü ve maksadımızı millete anlatmak” diye konuştu.

Karslı, vatandaşların ciddi talebi sonrasında partiyi kurduklarını, Meclis’te de grup kurmak istediklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Eğer Meclis’te parti grubumuz olursa sözümüz daha çok yansıma bulacak ama birinci hedefimiz bu değil. Birinci hedefimiz Meclis’ten gelecek arkadaşların bizim tüzüğümüze, esasımıza ve fikrimize uymasıdır. Gelecek arkadaşlarımız var ama biraz ince eleyip sık dokuyoruz. Partimize katılacak milletvekili arkadaşlarımızın kendi menfaatini değil, milletin menfaatini esas alması gerekiyor.”

Toplantıya Merkez Parti Genel Sekreteri Yaşar Yazıcıoğlu ve Antalya İl Başkanı Kadir Soytürk ile partililer katıldı.