KARSLI: ”Siyaset Hobi Olarak Yapılmaz”

31 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı Salı günleri yapılan istişare toplantısında konuştu. Karslı siyasetin hobi olarak yapılamayacağını belirtti.
Genel Merkez’de düzenlenen toplantıda konuşan Genel Başkan “Siyaset hobi olarak yapılmaz mesaimizi buna harcamamız lazım. Kendi işimizden önce, ilk işimiz siyaset olmalı. Çünkü memleket elden gidiyor. Son iki günde PKK 17 okul yaktı. IŞİD, Türkiye’de konuşlanmış, destek alıyor. Bir şeyler yapmamız lazım. Halka dokunmak, temas etmek gerek. Hepimize çok büyük iş düşüyor” dedi.

Toplantıda daha sonra konuşma yapan Merkez Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Faik Can Atay ise gençliğin sorunlarını masaya yatırdı. Gençliğin en büyük sorununun eğitim, ahlak, işsizlik, uyuşturucu ve ekonomik sıkıntı olduğuna dikkati çeken Atay “Türkiye’de 660 bin çocuk cinsel tacize maruz kalmış. 893 bin çalışan çocuk var. 2 bin 206 çocuk mahkum var, 181 bin çocuk gelin var. Gençlerin yüzde 16’sı işsiz. Hal böyle olunca geçlik sıkıntı çekiyor sorunlu oluyor. Bir de hükümet genç nüfuslu bir devletiz diyor. Rakamlar ortada. 18 yaşına gelen bir genç, devlet yurtlarından sokağa atılıyor ve yüzde 10’u intihar ediyor, yüzde 20’si de suça yöneliyor” diye konuştu.

Faik Can Atay Merkez Parti olarak gençliğe destek olacaklarını, kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaları için ellerinden geleni yapacaklarını ve gençliğin spora, bilime yönlendirilmesi için çalışma içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.