Karslı’dan AKP’ye “5 Vakit” çelişki göndermesi

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, AKP’nin Osmanlı’dan kalma saraylarda PKK ile anlaşmalar yaptığını belirterek, milletin tarihine leke sürdüğünü söyledi.
Prof. Karslı, “Bebek katili için güzellemeler yaptılar. Buna da Osmanlıcılık adını verdiler. Ortadoğu’ya abi olacağız dediler. Sonuç ortada. Günde ‘5 vakit’ çelişkili beyanlarla siyaset olmaz” diye konuştu.

Terör araştırma önergesini reddeden MHP’ye de yüklenen Merkez Parti Lideri, “Terörün araştırılmasını istemeyen babanız olsa güvenmeyin” dedi. Karslı, delile ve akla dayanmayan siyasetin sürdürülmeyeceğini ifade ederek, devletin kurumların tümünü seferber ederek ölümleri araştırması gerektiğini söyledi. Terörün sebebini küresel güçlere ve bu güçlerle irtibat halinde olan derin mekanizmalara bağlayan Merkez Parti Lideri, AKP’nin bu oyunun içinde olduğunu iddia etti. Karslı, Irak ve Suriye’den sonra hedefin Türkiye’nin bölünmesi olduğuna dikkat çekerek, çözüm sürecinin bitmediğini bir üst aşamaya geçerek PKK’yı güçlendirme sürecine girdiğini kaydetti.

Karslı bir de özeleştiri yaptı: “Gelinen noktada 60-70 bin insanımız öldü. Dağa çıkanlar da bizim evlatlarımız. Biz onlara sahip çıkamadık. Sahip çıksaydık dağda olmazlardı.”