Maltepe İlçe Teşkilatı Açıldı

30 Mayıs 2018

Merkez Parti İstanbul Maltepe İlçe teşkilatı açılışı gerçekleştirildi. Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Maltepe ilçe binasının açılışında iktidara yüklendi ve biriken sıkıntıları çözmek için millet adına vekalet istediklerini söyledi.

Açılış öncesi ilçe binasını önünde vatandaşlara hitap eden Genel Başkan Karslı, Tükiye’nin içine bulunduğu dönemin bir özetini yaparken, “Millet çaresizlikten Ak Parti’ye oy veriyor. Milletin sıkıntılarını halledeceklerdi ve millet etraflarında toplandı ama sıkıntılar care bulunmak yerine deha da çok büyüdü. Ak Parti’yle bu devlet bir yere gitmez. CHP ve MHP’yle bu iş olmaz” dedi.
ÇÖZÜM SÜRECİ
Çözüm sürecine de değinen Abdurrahin Karslı, “Çözüm, Apo’nun vereceği direktiflere kalmış. Selahattin Demirtaş, a b c planlarınız da Apo’ya yalvarmaktır dedi.
Hukukçuyum söylediğim her sözün dünyada da, ahirette de cevabını düşünürüm. Bu hükümet vatandaşın hukukunu ihlal ediyor.
Başbakan Kobani olaylarının arkasında Apo’nun olduğunu söyledi. Madem olayların arkasında PKK ve Öcalan varsa, bunu da Başbakan ve Başbakan Yardımcısı söylüyorsa neden bunların hakkında işlem yapılmıyor. Peşmergeler 29 ekimde tören yaparak topraklarımızdan geçip gitti.
PYD’ye yardıma gitti. İktidar PYD bizim için PKK’yla aynı diyor. PYD’ye
destek için gidenlere ev sahipliği yapıyor.
Hangisine inanalım şaşırdık. Bu memlekette huzurun bulunması için idam cezasının gelmesi lazım. Adalet
hakkı olanın hakkının verilmesi ve suç işleyenin cezasının verilmesiyle tecelli eder. Memleket elden gidiyor. İstanbul’da nasıl rahat otururuz” diye
konuştu.
BENZERLİĞİMİZ YOK
Merkez Parti’nin diğer partilerle en ufak bir benzerliğinin bulunmadığını vurgulayan Genel Başkan Karslı konuşmasını şöyle sürdürdü :
“Bizim farkımız değil benzerliğimiz yok. Merkez Parti yeni bir siyaset. Küresel güçlerin organize ettiği bir parti değiliz. Onlar kendi menfaatlerini için uğraşır, biz ise milletin menfaati için uğraşıyoruz. Bizi milletin vicdanı piyasaya çıkarmış. Torunlarımız, istikbalimiz için ne yapabiliriz onun için çalışıyoruz.”
EKONOMİK VE AHLAKİ ÇÖKÜNTÜ
Türkiye’nin ekonomik ve ahlaki bir çöküntü yaşadığını vurgulayan Abdurrahim Karslı, “Milletin geleceği zor durumda.
Din ve ahlak diye bir şey kalmadı. Cumhuriyet tehlikede. Mesleğim cumhuriyetin muhafazasını, inancım ahlakı emrediyor.
Ahlak olmazsa caminin önemi kalmaz. 20 milyon icra doysası var . 40 milyon birbiriyle mahkemelik demektir. Kredi kartı 57 milyon olmuş. Din cumhuriyeti emreder. İnancını yaşamak isteyen bir insanım, aynı zamanda cumhuriyetçiyim. Dinin esası hürriyet , hürriyetiniz yoksa rüku ve secdenin bir hükmü yoktur. Dinin de, cumhuriyetin de esası hürriyet. Dindar olan bir insan cumhuriyetçi olmak zorundadır. Dindar olmak cumhuriyetçi olmayı gerektirir” diye
konuştu.