Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, Adana Barosu’nu ziyaret etti

31 Mayıs 2018


Merkez Parti (MEP) Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık’ı ziyaret etti. Baro Başkan Yardımcısı Murat Loğoğlu, Baro Genel Sekreteri Veli Küçük, Baro Saymanı Ümit Büyükdağ Özdemir’in de yer aldığı ziyarette Çıtırık, Merkez Parti’nin ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, baroları önemsediklerini, her zaman işbirliği içerisinde olacaklarını kaydederek, adaletin ve hukukun olmadığı yerde yaşam hakkının da olamayacağını belirtti. Prof. Dr. Karslı, Türkiye’nin neresinde olursa olsun kendilerine başvuracak insanların hukuki sorunlarını dinleyerek yol gösterici olacaklarını ifade ederek, “Türkiye’de maalesef hukuk ve adalet işlemiyor. Bizim amacımız bu önemli faktörü yeniden hayata geçirmektir” dedi.

Çıtırık da, “Türkiye’de demokrasinin tüm kural ve kurumlarıyla işleyebilmesi için öncelikle Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası’nda çok ciddi değişiklikler yapılmalıdır. Siyasi partilerin, anayasaları olan tüzüklerinde parti içi demokrasiyi alabildiğince genişletmeli ve çok sesliliğe de kendi içlerinde olanak tanımalılar” şeklinde konuştu.