Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Karslı: ‘Hukuk, herkese lazım’

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı’nın Çarşamba gecesi saat 00.00’da TVEM’de katıldığı ‘Tartışma Zamanı’ programının kamuoyu tarafından beğenilmesi ve Merkez Parti’ye olan güvenin artarak devam etmesi yönünde gelen haberlerin sevindirici olduğu belirtildi.
Merkez Parti Genel Başkanı Karslı’nın Firdevs Çavuşoğlu’nun moderatörlüğü’de yapılan ‘Tartışma Zamanı’ programına gazeteciler Serhat DOĞAN, Müjdat ÖZTÜRK ve Mustafa KAYA’nın sorularının yanıtladı.

PROGRAMI ŞİMDİ İZLE

‘Tartışma Zamanı’ programı moderatörü Çavuşoğlu’nun,’Merkez Parti, 7 Haziran seçimlerini giriyor. Daha doğrusu seçime girmeye hak kazandı,’Merkez Parti olarak seçimlerde ne bekliyorsunuz’ şeklindeki soruya Genel Başkan Karslı,’Her şeyden önce Merkez Parti daha yeni kurulan bir parti. Yani şunun şurasında 9-10 ay önce kurulan bir parti. Kısa sürede Türkiye’de İl ve İlçe örgütlerini kurup ve seçime girmeye hak kazanan bir parti. Biz parti olarak seçimle girmeyi bile bir başarı olarak görüyoruz. Biz şu anda Merkez Parti ile ilgili tohumları ektik ve filizlenmesini bekliyoruz. Aslında bu seçimlere girmemiz bile bizim için bir başarı’dedi.

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, daha sora gazetecileri Serhat Doğan, Müjdat Öztürk ve Mustafa Kaya’nın sorularını yanıtladı. Karslı, Doğu Anadolu Bölgesi’nin önde gelen İllerinden biri olan ve kendi memleketi Erzurum’dan döndüğünü ve ayağının tozuyla programa geldiğini belirterek,’Özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde çok iyi izlenimlerle döndüm. Halkın Merkez Parti’ye olan ilgisi benim ve beraberimdeki bölge Milletvekili adaylarını mutlu etti. bizim bu olgunluğu ve çalışmayı Türkiye’nin diğer İllerine de yaymamız lazım. Merkez Parti şu anda iktidarın en çok çekindiği partilerden biridir. Çünkü biz Merkez Parti olarak herhangi bir olayı veya olumsuzluğu anlattığımızda, beraberinde çözüm yollarını da getiriyoruz. Yani kamuoyuna çözüm yollarını da gösteriyoruz. Bu olay da Merkez Parti’yi Merkez Parti yapan en önemli unsurdur’ diyerek, sorulara atak bir şekilde cevap vermesi ve tüm soruları yanıtlaması Merkez Parti geleneğinde olduğunu sözlerine ekledi.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdururahim Karslı, bir hukukçu olduğunu, her zaman Hukuku, Adaleti ve Haklıyı savunduğunu belirterek,’Merkez Parti iktidarında kimseye haksızlık yapılmayacak. Hukuk herkese eşit mesafede olacak ve hiç kimse Adliye’ye korkarak, çekinerek ve kafasında binbir soruyla gitmeyecek. Vatandaş şunu söyleyecek,’Adalet benim için de başkaları için de aynı. Hukuk ne diylorsa o olacak’ diye düşünmeli. Yoksa içinde binbir şüphe ile Adliye Koridorunu geçerse o zaman ne Adalet olur ne de Hukuk’ dedi.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı’nın TVEM de gecenin ilerleyen saatlerine rağmen ‘Tartışma Zamanı’ programının canlı olarak yayınlanması büyük beğeni toplaması ise dikkat çekti.