Merkez Parti iktidarında, emeklinin sorunu bitecek

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, ’Merkez Parti iktidarında emeklinin sorunu bitecek. Devlet emekliye 2 Bin 500 lira hibe yardımda bulunacak. Hiçbir emekli ay sonunu iple çekmeyecek şekildi yeni düzenleme Merkez Parti iktidarında yapılacak” dedi.
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, İstanbul’un önde gelen İlçelerinde Üsküdar’da esnaf ve halkın sorunlarını diledi. Genel Başkan Karslı, emekliye ve esnafa deyim yerindeyse ‘Bir dokunda bin ah işitti’. Partisin Üsküdar parkında Vapur ve Motorların ağırlıklı olarak bulunduğu bölgeye açılan standa incelemelerde bulunan Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, hemen standın yakınında bulunan bir boyacıya ayakkabılarını boyattı. Boyacının sorunlarını dinleyen Genel Başkan Karslı, bir taraftan ayakkabı boyacısının sorunlarını dinlerken diğer taraftan da çözüm yolları gösterdi. Genel Başkan Karslı, daha sonra Vapur İskelesinde çiçek satan bir kadının sorunlarını dinleyerek satış durumunu sordu.
Daha sonra Üsküdar Meydanı’ndaki bankta oturan bir grubun yayına giden Genel Başkan Karslı, emekli olduklarını öğrenince nasıl geçindiklerini sormadan edemedi. Adını açıklamayan emekliler, ay sonunu zor getirdiklerini ve zaman zaman da olsa kendilerini ziyarete gelen torunlarına harçlık veremediklerine üzüldüklerini açıklayan emeklilere,’Merkez Parti Genel Başkanı olarak size söz veriyorum, Merkez Parti iktidarında hiçbir emeklimiz mahrum edilmeyecek. ‘Ay sonunu nasıl getireceğim’ diyerek kara kara düşünmeyecek. Yeter ki Üsküdarlılar ve Türk Kamuoyu Merkez Parti’ye insanların önünü açsın. Merkez Parti iktidarında ilk iş olarak emeklilerimizin durumu ele alınacak’ dedi.

KARSLI-ÇİÇEKÇİ-ÜSTÜDAR

Üsküdar’daki esnaf ve sokak sakinleriyle sürdürdüğü sorunlarını dinleme ve sohbet etme turunda Merkez Parti Genel Başkanı Karslı, İslam ve Tasavvuf yayınlarının bulunduğu bir kitapçıya uğramadan edemedi. Kitapçının sorunlarını dileyen Karslı, daha sonra bir eseri alarak uzun uzun inceledi. Merkez Parti Genel Başkanı Karslı’nın Üsküdar’daki seçim turu günün ilerleyen saatlerine dek sürdü.