MERKEZ PARTİ, PROF.DR. İLYAS YILMAZER’İN KATILIMIYLA DEPREM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

22 Şubat 2023

Merkez Parti, ülkemizin en önemli sorunu haline gelen deprem konusunu masaya yatırdı. Genel Merkez’de deprem Uzmanı Prof.Dr. İlyas Yılmazer’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, yol haritası belirlendi.

 

Toplantıda konuşan Yılmazer, Merkez Parti yöneticilerine teşekkür ederek “53 sene öncesi birkaç kişiyle başladığımız “Doğal Olayları Afete Değil Servete Dönüştürme” Projemizin en önemli ayağını başarmak üzereyiz. Muhalefettekiler dahil hiçbir siyasiye bugüne kadar ulaşamadık. Elbette ki içeride ve dışarıda yukarıda bir bölümünü verdiğimiz siz cesur yürek dostlarımızın sayesinde milyonlarca konut son 40 senede ovadan kayaya çıkarıldı. O yerel yönetimlere, bazı yetkilere, yüklenicilere ve tasarımcıları da minnettarız” dedi.

 

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer ise, İlyas Yılmazer’in saygın bir bilim insanı olduğunu, yıllardır medyada ovaların imara açılmaması için feryat ettiğini bildiklerini söyledi. Bu mücadelesinin siyasette karşılık bulması gerektiğini kaydeden Döğer, “Ancak siyaset maalesef rantsal kaygıların esiri olmuş durumda. Kurulan kentsel düzenler sadece ranta hizmet etmekte, insanların rahat edeceği yaşam alanları hiçe sayılmakta, bunun yanında deprem gibi doğal afetlerde can güvenliği tehlike altına girmektedir. Sayın Yılmazer’in projesine destek verdiğimizi hatta bunun parti politikası haline getirilmesi için elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.