Merkez Parti projeleri geniş kapsamlı

30 Mayıs 2018

Merkez Parti, Eskişehir Milletvekili adaları, şehrin altını üstüne getirerek, herkese projelerini anlattıklarını belirterek,’Bizim arkamızda ne medya ordusu ne de devletin verdiği milyonlarca liralık destek. Biz projelerimizle halkın karşısına çıkıp oy istiyoruz. Bizim geniş çaplı, herkesi, her kesimi kapsayan, ayrımcılık yapmayan projelerimiz hazır’ dediler.  

Merkez Parti Eskişehir Milletvekili Adayları Nafi Makaroç, Servet Kahramaner, Ahmet Kaya ve Halil Kepenek ile İl Başkanı İbrahim Öznal, Eskişehir’de yayın yapan Sakarya Gazetesinden Yazı İşleri Müdürü Hakkı Sağlam ve  Gazete Koordinatörü Ali Baş’ı ziyaret karşılıklı bilgi alış-verişinde bulundular.

Partisinin seçim sürecine yönelik açıklamalar hakkında bilgi veren Merkez Parti, Eskişehir 1. sıra Milletvekili adayı Nafi Makaroç, seçim ziyaretlerine başladıklarını ancak bu süreçte basının desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getirdi. Partilerinin 85 kişilik kadro ile kurularak genişlediğini belirten Makaroç, şunları ekledi: “Yerel basında ne kadar uğrasak da kendimizi çok iyi tanıtamıyoruz. Biz Cumhuriyete değer veren, Atatürk İlkelerine bağlı, laik ve demokratik sistemi kabul eden bir siyasi partiyiz. Ülkemiz için geniş çaplı projelerimiz var. Öncelikli hedeflerimiz arasında Hukuk ve Adalet sisteminin yeniden tesis edilmesi ve Ekonomik yer almaktadır.23 milyon vatandaşımız sosyal yardımlarla yaşam mücadelesi vermekte, asgari ücretli çalışanlarımız ve emeklilerimizin durumu içler acısı. Şehit ailelerine ve gazilerimize insanca yaşam olanağı sağlayacağız. Asgari ücret  en az  1.500 TL  olması lazım. Emeklilerimize de ayrıca 2.500 TL hibe desteği vererek bir nebze olsun rahat bir nefes almalarını sağlayacağız”.

Merkez Parti’nin kısa süre önce kurulduğunu ve tüm engellemelere ve karşı çıkmalara rağmen seçime girmeye hak kazandığını belirten, Merkez Parti Milletvekili adayı Servet Kahramaner, ‘Merkez Parti arkasında herhangi bir medya veya oluşumun desteği olmadan insanı merkez alan bir program ve kitle partisidir. Hiçbir misyonun veya ideolojinin devamı değildir. Biz, bir dava uğruna yola çıktık, bu dava millete hizmet davasıdır. Bu dava yeni bir siyaset anlayışının var olma davasıdır. İşi olmayana iş, aşı olmayana aş, bölgesinde küresel bir güç olacak Türkiye’yi inşa etme davasıdır. Merkez Parti iktidarında dini, dili, ırkı, cinsiyeti ne olursa olsun, hiç kimse ötekileştirilmeyecek, hiç kimse mağdur edilmeyecek. Kısacası ‘BEN’ ve ‘ÖTEKİ’ bitecek ‘BİZ OLACAK’diye konuştu.

Merkez Parti, Eskişehir Milletvekili adayları, Sakarya Gazetesi’nin kendilerine destek olmasını ve zaman zaman da olsa icraatlarina yer vermeleri konusundaki isteklerini tekrarlayarak Eskişehirlilerin karşı karşıya kaldıkları sorunları iktidara geldikleri an çözeceklerine  dair söz verdiler.