Merkez Parti Türkiye’de siyasetin alternatifidir

24 Mayıs 2018

Merkez Parti Genel Başkanı Karslı çıkarma yaptığı Adana’da konuştu ve “Partimiz sadece iktidarın değil Türkiye’deki siyasetin alternatifidir” dedi.
Merkez Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Abdurrahim Karslı, partisinin Adana il başkanlığında düzenlediği toplantıda, yeni kurulmalarına rağmen partilerinin teşkilatlanmasını tamamlayarak seçime girmeye hazırlandığını ifade etti.

Her ilde o kentin tanıdığı, seveceği milletvekili adaylarıyla seçime gireceklerini aktaran Karslı, “Partimiz sadece iktidarın değil Türkiye’deki siyasetin alternatifidir. Çünkü Türkiye’de siyaset bitti, siyasetin ahlakı bile kalmadı” dedi.

Türkiye’de siyasetin ahlakı kalmadığını iddia eden Karslı, şöyle devam etti:

“Partimiz, sadece iktidara muhalefet sebebi ile kurulmadı. Partimiz, Türkiye’de siyaseti sil baştan başlatmak için kuruldu. Mevcut siyasete külliyen paydos demezsek Türkiye sıkıntılardan kurtulamaz. Çünkü mevcut siyasette şahsi menfaatler, kin, nifak, hukuksuzluk, yalan, iftira, dedikodu var. Bu siyasetle bir yere gidilmez. Bu siyasetin birleştirici unsurları yok hep ayrıştırıcı unsurları var. Biz, ahlak, hukuk, adalet üzeriden siyaset yapacağız, bölmeyeceğiz. Bizim kimseyle kavgamız yok. Herkesin değerlerine sahip çıkacağız.”

Tarımsal üretimin her geçen gün düştüğünü, devletin çiftçiyi yönlendirmediğini, yardımda bulunmadığını savunan Karslı, üretenin ve tüketicinin perişan olduğunu savundu.

Karslı, daha sonra partisinin Adana milletvekili adaylarını tanıttı.

(Anadolu Ajansı)