Merkez Parti’den soykırım kararına tepki!

24 Mayıs 2018

Merkez Parti’den soykırım kararına tepki!
Merkez Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Oğuz, Almanya Federal Meclisi’nin ‘1915’ kararına tepki gösterdi. Maksatlı, planlı siyasi kararlarla bir milletin zan altında bırakılmaya çalışıldığını belirten Oğuz, kararın ahlaki olmadığını ifade ederek, evrensel yasaların vicdansızca çiğnendiğini savundu.

Oğuz, 700 yıl dünyada barış ve huzur ortamı sağlayan bir milletin soykırım yapmayacağının altını çizdi. Oğuz, Ermeni soykırımı iddialarının koca bir yalandan ibaret olduğunu kaydetti Merkez Parti bünyesinde bulunan Ermenilerin olduğuna dikkat çeken Oğuz, seve seve birlikte siyaset yaptıklarını, onların da böyle bir durumu asla kabul etmediklerini aktardı.

Almanya’nın sözde Ermeni soykırımını tanıyan 29’ncu ülke olduğuna işaret eden Mehmet Oğuz, “Bu katmerli yalan uluslararası platformlarda bir kart olarak kullanılıyor. Bu çok açıktır. Meselenin bir soykırım meselesi olmadığını dünya kamuoyunu biliyor, görüyor. Dünya kamuoyu, Türk milletinin emperyal bir dayatma altında olduğunu görebilecek algıdadır. Türkiye’yi soykırımla suçlayan ülkeler, tarihsel belge ve bilgilerle değil stratejik ayak oyunlarıyla hareket ediyor. Bizim bu konudaki görüşlerimiz çok nettir. Yüzyıllarca millet-i sadıka olarak görülen Ermeniler, bugün hala bu topraklarda huzur içinde yaşamakta,devletlerine olan sevgi ve bağlılıklarını sürdürmektedir. Bunun dışında gündeme taşınan her iddia maksatlıdır, ahlaksızcadır” diye konuştu.

Oğuz şöyle devam etti:

“ABD ile müttefikiz ancak PYD’nin armasını omzuna takarak düşmanlarımızla birlikte hareket ediyor. Öte yandan Almanya ile yıllarca kardeş olduk, topraklarında 3 buçuk milyon Türk yaşıyor. Buna rağmen bu yasayı geçiriyor. Niyetleri farklı. Burada art niyet taşıyorlar, kendilerini kınıyoruz. İşte bu noktada Türkiye Cumhuriyeti dış politikasında da bir eksiklik var. Hükümetin bunu gözden geçirmesi lazım.”