Merkez Partili kadınlardan kanser toplantısı!

30 Mayıs 2018

İSTANBUL – İstanbul’un günden güne gelişen yeni yüzü Maltepe’de Merkez Parti Kadın Kolları, çağımızın vebası olarak nitelendirilen ‘Kanser’ konulu toplantı düzenlemeleri kamuoyu tarafından ‘memnuniyet’ ile karşılandı.

Merkez Parti, Maltepe İlçe Teşkilatı, Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen “Kanser”konul toplantı, kamuoyu tarafından olumlu olarak karşılandı. Özellikle kadınların çok az bilgi sahibi oldukları ve halk tarafından “Çağın vebası” olarak adlandırılan ‘Kanser’in bilinmeyen yönleri halka anlatıldı. Merkez Parti, Maltepe İlçe Başkanı Cihan Güney’in öncülüğünde düzenlenen ve çok sayıda kanser uzmanının katıldığı toplantıda, kadınlar bilmedikleri ve kulaktan dolma bilgilerle sahip oldukları ‘Kanser’in çarelerini uzmanından öğrenmeleri sevinçle karşılandı. Toplantıya katılan ve adını vermek istemeyen uzmanlar, ’Halk kanserin ne olduğunu biliyor ama önleyici veya kanser öncesi alınması gereken tedbirleri bilmiyor. İşte biz bundan sonra devreye giriyor ve onlara almaları gereken tedbirleri anlatıyoruz. Zamanla bunlar daha iyi anlayıp ve ona göre uygulamaları gerçekleştirecekler’ dedi.

Toplantıya katılan Merkez Parti İstanbul İl Başkanı Hasan Zehir ise, “Böyle bir Partide ve böyle bir parti teşkilatında görev yaptığım için mutluyum. Maltepeli kadınlarımız insan sağlığına değer verdikleri için zaman zaman seçim çalışmalarını bir tarafa bırakıp halkı yakından ilgilendiren konularla ilgili toplantı düzenlemeleri umut vericidir’ dedi.