Metin Hacımustafaoğlu ‘Zaman iç ve dış güçlere karşı birlik ve beraberlik zamanı’

23 Mayıs 2018

Merkez Parti Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacımustafaoğlu, “Eğer bir güç ülkeyi ele geçirmek isterse basını ele geçirir, iş dünyasını eline geçirir, ekonomiye sızar.” dedi.

Sürekli hürriyetlerden, hak hukuk adaletten, zulümden, eşitlikten, demokrasiden,din özgürlüğünden bahsedileceğini belirten Hacımustafaoğlu bu yapının kendisine engel olabilecek subjektif ve objektif düşmanlarını millet düşmanı gibi tanıttığını, telkin ettiğini belirterek.”Bunlar proje yapar değişik senaryolarla algıları alt üst eder. Propagandalar öyle yoğunlaşır ki insanlar önce kim haklı kim haksız karar veremez, sonra liderin gösterdiği hedefler de artık kitleler için düşmandır.” diyerek sözlerine devam etti.

Merkez Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacımustafaoğlu sözlerine şöyle devam etti.”DSP liderini özel hastanelerde ilaçlarla itibarsızlaştırdılar. Edirne’den Kars’a teşkilatlanmış, ortak aklın kabul gördüğü özellikle ANAP ve DYP’yi birleştirerek güçlendirme senaryosu ile birden buharlaştırdılar ve yok ettiler, sonradan fark ettik ki;  Tek politikası, milliyetçi kesimi küçük bir seviyede tutmakla görevlendirilmiş vatan aşığı ülkücüleri bir bir elemine eden, Kürtlere “atalarınız karda yürürken kart kurt seslerinden dolayı Kürt adı takılmıştır diyen, itiraz edenlere ise YA SEV YA TERK ET diyen, TURAN İDEALİNİN Türk Dünyasının BİRLİK VE BERABERLİK olduğunu anlatmayıp IRKİ bir davaymış gibi göstermeyi meziyet bilen. Dokuz Işık Doktrinini unutmuş marjinal bir partiyle. Diğer taraftan; Cumhuriyetin kurucularından Gazi Mustafa Kemal paşanın devletin din işlerine,dinin devlet işlerine karıştırılmaması düsturunda ki laiklik anlayışını,din düşmanlığına dönüştürüp,devletle milleti karşı karşıya getiren bir parti CHP. Bir Osmanlı paşası olarak zaferler kazanmış, İslami değerlere önem vermiş camilerde hutbeleri olan Gazi Mustafa Kemal paşayı din düşmanı gibi gösterecek ve adına Kemalizm diye icat ettiği bir ideoloji ile milletin manevi değerlerine karşı olan ve dine karşı hiç hoşgörüsü olmayan, insanlara “MÜSLÜMAN MISIN, LAİK MİSİN?” diye soran bir kitle oluşturmuş.”

Bu durumun ülkemiz açısından doğru ve çözüm olmadığının altını çizen Hacımustafaoğlu çözüm konusunda şunları dile getirdi.

Anadolu’da, Sarıkamış’ta, Çanakkale’de can verenlerin torunları. Ay yıldızlı bayrağın gölgesinde huzurlu ve kutsal toprak gördüğü vatana canını borç bilen, ezanı ahiretine garanti görenlerin, bağımsızlık aşkı ile yanan dostu düşmanı bilenlerin, hangi din ve görüşten olursa olsun vatandaşını kucaklayacak yöneticilerin yönetimi.

Yeni dünya düzeni adı altında, BOP ile müslüman ülkeleri paramparça yapan müslümanları teknoloji ve silah üstünlükleri ile vahşice öldürttüren iblislere karşı verilen müdafânın imtihanı bu.

Bölge devletlerini küçük devletçikler yapmaya çalışanlar, hem içte hem de dışımızda bir ateş çemberi oluşturmuştur.

Türk Milletinin evlatları asgari değil azami müştereklerde ortak akıl ile doğrultusunda bir çatı altında birleşmeli bu çatı alternatif ARAYIŞINDA olan milletimiz nezdinde karşılığını bulmalı. TÜRK MİLLETİNİN FİKRİYATINI İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ. Dışarıda ve içeride yıpratılan Türk devleti ve milletinin itibarı maddi ve manevi olarak yüceltilmelidir.”