Nesrin Nas, 16 Temmuz’da Merkez Parti’de

23 Mayıs 2018


Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı Nesrin Nas, 16 Temmuz’da Merkez Parti’ye geliyor.
“Merkez Siyasette Alternatif Arayışları” başlıklı bir taban hareketi başlattığını duyuran Merkez Parti, bu kapsamda düzenleyeceği konferanslara sürpriz isimleri davet edecek. Türkiye siyasetine yön vermiş bakan ve bürokratlardan gazeteci ve kanaat önderlerine kadar pek çok isim “Merkez Siyasette Alternatif Arayışları” başlıklı çalışmaya katılarak çözüm önerilerini sunacak. İlk konferans 16 Temmuz’da başlayacak. Anavatan Partisi Eski Genel Başkanı ve Meydan Gazetesi Köşe Yazarı Nesrin Nas, 16 Temmuz 2016 tarihinde Cumartesi günü saat 15:00’de Merkez Parti Genel Merkez Konferans Salonunda yeni ve güçlü bir alternatif oluşturma noktasında fikirlerini paylaşacak. Öte yandan, bundan sonraki konferansta Hanefi Avcı’nın konuşmacı olarak katılacağı öğrenildi.

Merkez Parti Genel Başkanı Prof.Dr. Abdurrahim Karslı, bastıran ve sindirilen sivil toplumu harekete geçirici bir amaç taşıdıklarını belirterek, zor bir dönemden geçen Türkiye’nin sorunlarına çözüm bulacak bir siyasal kampanyayı hayata geçirdiklerini söyledi. Ahlak ve hukuk temelli bir bakış açısıyla güçlü bir alternatif çıkarma çabasında olduklarını dile getiren Karslı, çalışmaların bütün hızıyla süreceğini kaydetti.

Karslı şöyle devam etti:

“Merkez Parti bir ideoloji partisi değildir. Merkez Parti Türkiye’nin lehine fikir üreten bir partidir. Biz ‘Önce İnsan’ sloganıyla yola çıktık. Kimseyi bölüp ayırmamamız lazım. Herkes bir ve beraber olmalı, fikri ne olursa olsun. Bu sebeple partimizin ismini Merkez Parti koyduk. İçerisinde sağ sol ifadeleri olmayacak dedik. Hangi camiadan olursa olsun milletin menfaatini düşünen herkes burada yer alabilir.”